Συγχαρητήριο μήνυμα!

Συγχαίρω θερμά τους μαθητές, τις μαθήτριες, τους εκπαιδευτικούς και τις Διευθύνσεις του Γυμνασίου και του ΓΕΛ Αμφίκλειας για την εξαίρετη πρωτοβουλία τους να συγκεντρώσουν μεγάλο αριθμό από πλαστικά καπάκια, τα οποία προσέφεραν στο Σωματείο Ατόμων με Αναπηρία Περιφερειακής ενότητας Φθιώτιδας.
Είναι μία ανιδιοτελής προσφορά ουσίας, που προάγει την ενεργό συμμετοχή και ενδυναμώνει την κοινωνική συνοχή και αλληλεγγύη, παρά τις δύσκολες καταστάσεις που διανύουμε λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού.
Οι μαθητές/τριες με την συγκεκριμένη εθελοντική προσφορά τους απέδειξαν την ανθρωπιά και την αγάπη τους, αφιερώνοντας το χρόνο και τις υπηρεσίες τους προς όφελος των συνανθρώπων τους.
Σας εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσετε την προσφορά σας προάγοντας τα ανθρώπινα δικαιώματα και την ισότητα, με την υπόσχεση να είμαι πάντα δίπλα σας και να στηρίζω την κάθε σας προσπάθεια.

Η ΑΝ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ