Erasmus+: Παρουσίαση αποτελεσμάτων του προγράμματος “Teachers as Leaders” της ΔΔΕ Φθιώτιδας

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας συμμετέχει στη στρατηγική σύμπραξη ERASMUS+ με τίτλο «Teachers-Leaders- Teachers as Leaders and Trendsetters of Changing»Project number: 2018-1-PL01-KA201-050605. Στη σύμπραξη συμμετέχουν πέντε ακόμη εκπαιδευτικοί οργανισμοί:

1. KCZIA, Ιδιωτικό Κέντρο Εκπαιδευτικής Έρευνας και Καινοτομίας – Κρακοβία, Πολωνία
  2. EUROPASS, Ιδιωτικό Κέντρο Εκπαίδευσης – Φλωρεντία, Ιταλία
  3. 107 OU, Δημόσιο Δημοτικό Σχολείο – Σόφια, Βουλγαρία
  4. ULB di SIBIU, Ιδιωτικό Πανεπιστήμιο – Ρουμανία
  5. EL MEM, Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης – Τουρκία

Με το πέρας των δραστηριοτήτων του προγράμματος, η ΔΔΕ Φθιώτιδας διοργάνωσε διαδικτυακή ημερίδα παρουσίασης των αποτελεσμάτων.
Συγκεκριμένα, παρουσιάστηκαν τα κάτωθι:

1. Το εγχειρίδιο του εκπαιδευτικού ηγέτη (IO1- Handbook)
  2. Οι Αρχές του Εκπαιδευτικού Ηγέτη (IO2 – Set of Standards)
  3. Το εκπαιδευτικό εργαλείο ηγετών εκπαιδευτικών (IO3 – Training Kit)

Τα αποτελέσματα του προγράμματος είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα http://teachers-leaders.eu
Η ημερίδα διεξήχθη την Τρίτη 30 Μαρτίου 2021 και ώρα 19:00. Παρευρέθηκαν συνολικά 25 εκπαιδευτικοί. Στους συμμετέχοντες δόθηκε βεβαίωση συμμετοχής.

Κοινή Χρήση