Διάκριση μαθήτριας του 4ου Γυμνασίου σε διαγωνισμό του Δήμου Λαμιέων

Διάκριση σε διαγωνισμό του Δήμου Λαμιέων
Στο διαγωνισμό ζωγραφικής «Πως ένα ποδήλατο μπορεί να αλλάξει τη ζωή μας», που διοργανώθηκε από το Δήμο Λαμιέων στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ποδηλάτου της 3ης Ιουνίου 2021, το σχολείο μας συμμετείχε με έργα των μαθητών/τριών: Αλεξόπουλου Άγγελου Γ3, Γιαννούκου Λυδία -Έιμη Γ3, Μελίγγα Περσεφόνη Γ2, Μπακογιάννη Κωνσταντίνου Γ4, Μπούλα Κωνσταντίνα Β4, Νικολάου Αικατερίνη Γ4, Σαμανίδη Άννα Μαρία Α4 και Ταυρή Νεκταρία Β4.
Η  κριτική επιτροπή Εικαστικών που συγκρότησε ο Δήμος Λαμιέων, απένειμε το 1ο βραβείο στην κατηγορία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Ν. Φθιώτιδας, στη μαθήτρια του σχολείου μας Μελίγγα Περσεφόνη. Το βραβείο συνοδεύεται από ένα ποδήλατο.
Οι διακριθέντες  μαθητές/τριες θα παραλάβουν το έπαθλο τους από τον Δήμαρχο Λαμιέων σε ειδική τελετή που θα γίνει στις 25 Ιουνίου στις 10:30πμ. στην πλατεία Κοντοπούλου (Καράβι), παρουσία όλων των μαθητών που συμμετείχαν στην τελική φάση του διαγωνισμού.
Μπράβο στα παιδιά!!!

Κοινή Χρήση