Μήνυμα της Διευθύντριας  Δ.Ε. για την Παγκόσμια Ημέρα των εκπαιδευτικών.

Η Διευθύντρια συγχαίρει όλους τους εκπαιδευτικούς για τον αγώνα που διάγουν και την προσπάθεια που καταβάλλουν καθημερινά, προκειμένου να εμφυσήσουν αξίες και να μεταλαμπαδεύσουν γνώσεις στους μαθητές. Οι εκπαιδευτικοί αναμφίβολα δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό μέσα στην τάξη, οπλίζουν τους νέους με τα απαραίτητα εφόδια  και τους εμψυχώνουν, ώστε να αντιμετωπίζουν κάθε πρόβλημα που θα συναντήσουν στη ζωή τους, με εσωτερική δύναμη και θάρρος. Ακόμη και κατά τη διάρκεια της πανδημίας, με την εφαρμογή της τηλεκπαίδευσης, απέδειξαν ότι είναι άξιοι και όχι απλά διεκπεραιωτικοί. Αξίζουν απόλυτα τον σεβασμό και την εκτίμησή μας.

Η Διεύθυνση θα στέκεται πάντα αρωγός και συμπαραστάτης όλων των προσπαθειών της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Κοινή Χρήση