Το Μουσικό Σχολείο Λαμίας στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Μουσικού Σχολείου Λαμίας

Το Μουσικό Σχολείο Λαμίας συμμετέχει στο διήμερο εορταστικών εκδηλώσεων, για την επέτειο της συμπλήρωσης 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση, το οποίο θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, που διοργανώνει το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων.

Συγκεκριμένα το Σάββατο 27 Νοεμβρίου και ώρα 10.30 στην αίθουσα: «Δημήτρης Μητρόπουλος», θα παρουσιαστεί βιντεοσκοπημένη η παράσταση του Μουσικού Σχολείου Λαμίας «Αφιέρωμα στους Αινιάνες, τους εκπροσώπους του Νεοελληνικού Διαφωτισμού»,  που έγινε σε συνδιοργάνωση με την Ιερά Μητρόπολη Φθιώτιδας   και τον Δήμο Λαμιέων ,  στις 12 Μαΐου 2021

Η είσοδος σε όλες τις ζώνες είναι ελεύθερη. Απαιτείται δελτίο εισόδου, το οποίο θα εκδίδεται μέσω της ιστοσελίδας του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών www.megaron.gr.

Συντονισμός δράσεων επετειακού διημέρου:

Γενική Γραμματεία Ανώτατης Εκπαίδευσης Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων

Κοινή Χρήση