ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΓΕΛ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ (ΓΕΛ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ)

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι καταφέραμε να πραγματοποιήσουμε για 3η φορά το Μαθητικό Συνέδριο του ΓΕΛ Αμφίκλειας. Το συνέδριο διεξήχθη διαδικτυακά για λόγους ασφαλείας. Η τεχνολογία ωστόσο μας επέτρεψε να έχουμε “κοντά μας” σχολεία από όλες τις γωνίες της Ελλάδας. Οινούσσες, Άγιο Ευστράτιο, Νάουσα, Θεσσαλονίκη, Χαλκίδα, Αθήνα, Αχαρνές.
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που με τις δράσεις τους και τον λόγο τους κατάφεραν να μας ευαισθητοποιήσουν και να μας προβληματίσουν. Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς, που τους στήριξαν στην προσπάθειά τους.

Ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα των μαθητών μας του ΓΕΛ Αμφίκλειας που υποδέχτηκε μαθητές από όλη την Ελλάδα. Ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι συνέβαλαν στην προσπάθειά μας, ιδιαίτερα στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας για την έμπρακτη στήριξή της. Τέλος, ευχαριστούμε όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Οι συντονίστριες οργανώτριες

Ρήγα Παρασκευή και Λάιου Χριστίνα