ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 1ου ΕΠΑΛ ΛΑΜΙΑΣ

Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των αποτελεσμάτων του σχεδίου δράσης που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος «Μία Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ», την Δευτέρα 6-6-2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου ΕΠΑΛ Λαμίας.
Ο τίτλος του σχεδίου του 1ου ΕΠΑΛ Λαμίας ήταν «Τεχνολογική αναβάθμιση του θερμοκηπίου και εγκατάσταση μετεωρολογικού σταθμού». Οι μαθητές και οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί παρουσίασαν τις τρείς υποδράσεις του σχεδίου:
 Εγκατάσταση Μετεωρολογικού σταθμού
 Έλεγχος περιβαλλοντικών συνθηκών θερμοκηπίου-αυτοματισμοί
 Καλλιέργεια ανοιξιάτικων κηπευτικών
Για ένα ακόμη σχολικό έτος οι θεωρητικές γνώσεις χρησιμοποιήθηκαν σε πρακτικές εφαρμογές, τονίσθηκε η αξία της συνεργασίας και αναδείχθηκε ότι με την ενεργό εμπλοκή των μαθητών αποκομίζονται οφέλη για όλη τη σχολική κοινότητα. Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Κοινή Χρήση