Ενημέρωση προσληφθέντων αναπληρωτών εκπαιδευτικών στη Γενική Εκπαίδευση για τη διαδικασία τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες και ανάληψης υπηρεσίας

Επί της διαδικασίας τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες και ανάληψης υπηρεσίας, οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να ανατρέξουν στην διεύθυνση www.minedu.gov.gr/anaplirotes όπου έχουν αναρτηθεί οι απαραίτητες πληροφορίες και διευκρινίσεις.

Η αίτηση-δήλωση από τους προσληφθέντες αναπληρωτές στο ΟΠΣΥΔ προτιμήσεων για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022.

Οι προσλαμβανόμενοι οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία απευθείας στη σχολική μονάδα που θα τοποθετηθούν από την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου έως και την Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022.

Κοινή Χρήση