Σήμερα 22/3 η εκδήλωση βράβευσης επιτυχόντων μαθητών στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας σε τελετή που θα γίνει την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023 και ώρα 12:00 π.μ. στην αίθουσα τελετών του 5ου Γενικού Λυκείου Λαμίας (οδός Θράκης), θα βραβεύσει τους επιτυχόντες μαθητές στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά « Ο ΘΑΛΗΣ», που έγινε 11 Νοεμβρίου 2022. Στην τελετή θα παραβρίσκονται οι μαθητές/τριες που βραβεύονται και οι γονείς τους, εκπαιδευτικοί και Διευθυντές Σχολείων.
Χαιρετισμό θα απευθύνουν :
Ο Δ/ντης Β/θμιας Εκπαίδευσης κ. Σπαλιώρας Κων/νος ,

Η Περιφερειακή Διευθύντρια Εκπαίδευσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης κ. Μπενιάτα Ελένη,

Ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών Φθιώτιδας κ. Καλαντζής Γεώργιος,

Η Πρόεδρος του Συλλόγου Ιδιοκτητών Φροντιστηρίων Φθιώτιδας – Φωκίδας – Ευρυτανίας κ. Αντωνοπούλου Σοφία.

Θα ακολουθήσουν ομιλίες από :

τον Πρόεδρο του Παραρτήματος Φθιώτιδας της Ε.Μ.Ε. κ. Αργυρόπουλο Ηλία ( BIOΓΡΑΦΙΚΟ ) με θέμα  “Η σημασία των Μαθηματικών”  και

τον Επίκουρο Καθηγητή του Τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κ. Πουλιάση Σταμάτη ( ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ) με θέμα ” Η Θέση των Μαθηματικών στις Επιστήμες”.

Στην εκδήλωση θα παραβρίσκονται και οι παρακάτω Διευθυντές των σχολείων των μαθητών που βραβεύονται:
Βελέντζα Παναγιώτα Δ/ντρια του 1ου Γυμνασίου Λαμίας
Γκοτζαμάνης Οδυσσέας Δ/ντής  του 4ου ΓΕΛ Λαμίας
Κουτσονίκα Ανδρονίκη Δ/ντρια του 6ου Γυμνασίου Λαμίας
Κυριόπουλος Δημήτριος Δ/ντής του Γυμνασίου Ομβριακής
Παπακυριτσοπούλου Ελένη Δ/ντρια του Γυμνασίου Καμένων Βούρλων
Τζήμας Νικόλαος Δ/ντής του Μουσικού Σχολείου Λαμίας
Φύκας Δημήτριος Δ/ντής  του 6ου ΓΕΛ Λαμίας

Οι μαθητές που θα βραβευθούν είναι οι παρακάτω:

Στους βραβευθέντες μαθητές θα δοθούν βιβλία με την ευγενική χορηγία των Εκδόσεων Μπάρλας
( https://mparlas.gr/ )

και του Συλλόγου Ιδιοκτητών Φροντιστηρίων Φθιώτιδας, Φωκίδας και Ευρυτανίας.

Κοινή Χρήση