ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΊΣΚΕΨΗ ΤΟΥ 1ου ΕΠΑΛ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΣΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ευρωκοινοβούλιο στις Βρυξέλλες, στις 26 έως και 28 Απριλίου 2023, έπειτα από πρόσκληση του ανεξάρτητου Ευρωβουλευτή κ. Γεώργιου Κύρτσου , ο οποίος ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα που είχε υποβληθεί από την Εκπαιδευτικό (ΠΕ 87.08)-Υπεύθυνη της Γ΄ Τάξης Βοηθών Φυσικοθεραπευτών και Υπεύθυνη της Εκπαιδευτικής Επίσκεψης του 1 ου ΕΠΑΛ κ. Ελένης Φουντούκη. Η πρόσκληση αφορά 12 άτομα και συγκεκριμένα 9 μαθητές της Γ΄ Τάξης Βοηθών Φυσικοθεραπευτών και Β΄ Τάξης του τομέα Υγείας -Πρόνοιας-Ευεξίας και 3 συνοδούς-εκπαιδευτικούς, την κ.Ελένη Φουντούκη ( ΠΕ 87.08 – Αρχηγό της εκδρομής), τον κ. Ράμμο Χαράλαμπο (ΠΕ 02 – Υποδιευθυντή- Συνοδό Καθηγητή) και την κ. Ανατολή Νικολαιδου( ΠΕ 04.02 – Συνοδό Καθηγήτρια).

Κοινή Χρήση