Χριστουγεννιάτικες Δράσεις Γυμνασίου Σπερχειάδας

Την Παρασκευή 22/12/2023, την τελευταία ημέρα πριν τα σχολεία κλείσουν για τις εορτές των Χριστουγέννων, οι μαθητές του Γυμνασίου Σπερχειάδας επισκέφτηκαν τον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου και εκκλησιάστηκαν εν όψει της μεγάλης εορτής των Χριστουγέννων. Στη συνέχεια, συνεχίζοντας το εθελοντικό τους έργο, επισκέφτηκαν το Γηροκομείο Σπερχειάδας Αθανάσιος Ακρίδας και προσέφεραν δώρα αγάπης, που συγκέντρωσαν οι ίδιοι, στους φιλοξενούμενους του ιδρύματος. Συγκεκριμένα, πρόσφεραν είδη πρώτης ανάγκης και δώρισαν έναν πίνακα ζωγραφικής φτιαγμένο από τη μαθήτρια της Β’ τάξης, Σκαμπαρδώνη Αλεξάνδρας. Επίσης οι μαθητές μας τραγούδησαν τα κάλαντα στους ηλικιωμένους και τους ευχήθηκαν καλές γιορτές. Η μέρα τελείωσε με μία μικρή γιορτή στο χώρο του σχολείου, όπου οι μαθητές άκουσαν μουσική, χόρεψαν και αντάλλαξαν ευχές με τους συμμαθητές τους και με τους εκπαιδευτικούς, ευχόμενοι καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος.

Κοινή Χρήση