Χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα "ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ"

ΘΕΜΑ: «Χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα ?ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ?»
Σας ενημερώνουμε ότι ο Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός «Κάνε ? Μία ? Ευχή Ελλάδος», ο οποίος αποτελεί παράρτημα του διεθνούς φιλανθρωπικού οργανισμού ?Make-A-Wish International?, εκπληρώνει επιθυμίες παιδιών, 3-18 ετών με σοβαρές ασθένειες.
Κατά την περίοδο των Χριστουγέννων υλοποιεί το πρόγραμμα «ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ», στο οποίο μπορούν να συμμετάσχουν προαιρετικά μαθητές των σχολικών μονάδων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης.
Το μήνυμα του προγράμματος είναι «τα υγιή παιδιά για τα άρρωστα παιδιά» και σκοπός του είναι η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών, καθώς και η εξασφάλιση πόρων για τον οργανισμό.
Οι μαθητές/τριες μπορούν εφόσον το επιθυμούν να προμηθευτούν το δικό τους αστέρι με το ποσό των 2 ? συνεισφέροντας στο φιλανθρωπικό έργο του οργανισμού.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: www.makeawish.gr και στα τηλ. 210-9637660-7 (ώρες επικοινωνίας: 09.00 – 17.00.)
Η ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΣΠΟΥΔΩΝ
Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ