Πρόσκληση υποβολής προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για πολυήμερη εκδρομή μαθητών της Γ’ Τάξης ΓΕΛ Σπερχειάδας

ΓΕΛ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ
Ταχ. Διεύθυνση: Σπ. Δημητράκου 35
Τ.Κ: 35003 – Σπερχειάδα
Τηλέφωνο: 2236- 43537 FAX: 22360-44995

e-mail: mail@lyk-sperch.fth.sch.gr

Το Γενικό Λύκειο Σπερχειάδας  δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ’ τάξης του σχολείου μας.

Οι μαθητές εκδήλωσαν ενδιαφέρον για δύο προορισμούς. Οι προσφορές που θα κατατεθούν στο σχολείο μας μπορούν να περιλαμβάνουν τον ένα ή και τους δύο προορισμούς, σύμφωνα με το πρόγραμμα που περιγράφεται παρακάτω.

Συμμετέχοντες μαθητές: 21

Συνοδοί καθηγητές:  2 ή 3 (Για τον προορισμό του εξωτερικού)

Ημερομηνίες από 12-2-2020 έως και 15-2-2020.

1ος Προορισμός:   Θεσσαλονίκη.

1η ημέρα: Αναχώρηση από τη Σπερχειάδα, άφιξη στη Θεσσαλονίκη και περιήγηση στην πόλη.

2η ημέρα: Εκδρομή στα Λουτρά Πόζαρ και στον Αγ. Αθανάσιο.

3η ημέρα: Εκδρομή στο Οχυρό του Ρούπελ.

4η ημέρα: Περιήγηση στην πόλη και επιστροφή.

Το πρόγραμμα των μετακινήσεων ενδέχεται να τροποποιηθεί ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες.

Η διαμονή πρέπει να είναι σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 3 αστέρων στο κέντρο της πόλης της Θεσσαλονίκης.

2ος ΠροορισμόςΜπάνσκο – Σόφια (Βουλγαρία)

1η ημέρα: Άφιξη στο Μπάνσκο. Διανυκτέρευση.

2η ημέρα: Επίσκεψη στο χιονοδρομικό κέντρο του Μπάνσκο. Διανυκτέρευση στη Σόφια.

3η ημέρα: Σόφια περιήγηση στην πόλη. Διανυκτέρευση.

4η ημέρα: Επίσκεψη στο μοναστήρι της Ρίλα. Επιστροφή.

Λεπτομέρειες των προγραμμάτων θα παραδοθούν στο ταξιδιωτικό γραφείο που θα αναλάβει την διεξαγωγή της εκδρομής.

Ανάλογα με το κόστος για τον κάθε προορισμό οι μαθητές, θα αποφασίσουν για την εκδρομή που θα πραγματοποιήσουν.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής, όσο και για το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο ΓΕΛ Σπερχειάδας, αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 14/01/2020  και ώρα 12:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

Ο Δ/ντής

Γεωργαντάς Γεώργιος