Προκήρυξη Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για τη διήμερη εκδρομή του 5ου Γυμνασίου Λαμίας στο Καρπενήσι

5ο Γυμνάσιο Λαμίας

Αμπλιανίτη 20-22,  Τ.Κ. 35132, ΛΑΜΙΑ

Τηλ. 2231025914

mail@5gym-lamias.fth.sch.gr

Το 5ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής της Β΄ τάξης στο Καρπενήσι (6 και 7 Μαΐου 2022)

Προορισμός: Καρπενήσι

Αναχώρηση: Παρασκευή 6 Μαΐου 2022

Επιστροφή: Σάββατο 7 Μαΐου 2022

Διάρκεια: 2 ημέρες

Ενδεικτικό Πρόγραμμα Εκδρομής

1η ημέρα – Παρασκευή 6 Μαΐου

-8:00: Αναχώρηση από το χώρο του 5ου Γυμνασίου Λαμίας

-10:00: Άφιξη στην πόλη του Καρπενησίου – Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο

– Μετάβαση στο Κέντρο Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (ΚΕΠΕΑ) Καρπενησίου και συμμετοχή στο πρόγραμμα ΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ

Ειδικότερα:Την πρώτη μέρα: 2:00 μμ – 4:30 μμ Καλωσόρισμα – Επίσκεψη στο Πλατανόδασος του Κεφαλόβρυσου (4 χλμ μετακίνηση με λεωφορείο).

-Γεύμα σε τοπική ταβέρνα

-Επιστροφή στο ξενοδοχείο

2η ημέρα – Σάββατο 7 Μαΐου

-Πρωινό στο ξενοδοχείο

– 9:30 πμ – 2:00 μμ Επίσκεψη στο Παλαιό Μικρό Χωριό (16 χλμ μετακίνηση με λεωφορείο).

– Γεύμα

– Επίσκεψη στο Κέντρο Ιστορίας Πολιτισμού Ευρυτανίας

– Αναχώρηση για Λαμία

Το πρόγραμμα ενδέχεται να τροποποιηθεί κατά περίπτωση.

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 17 (Αγόρια : 07 & Κορίτσια :10 )

Αριθμός συνοδών καθηγητών : 02

Ζητείται προσφορά για τις μετακινήσεις και τη διαμονή που να περιλαμβάνει το κόστος μεταφοράς/μετακίνησης με ένα λεωφορείο και τη διαμονή σε κεντρικό ξενοδοχείο τουλάχιστον τριών αστέρων με πρωινό. Απαιτείται :

1. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Πρόσθετη Ασφάλιση για κάθε συμμετέχοντα που να καλύπτει τα έξοδα σε                περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο      βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Κατηγορία ξενοδοχείου και παροχές.
  5. Είδος δωματίων (δίκλινα, τρίκλινα, μονόκλινα).
  6. Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και για        το  κόστος ανά μαθητή/τρια.

Η αξιολόγηση των προσφορών και η επιλογή πρακτορείου θα γίνει από Επιτροπή αξιολόγησης σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο της Διευθύντριας του 5ου Γυμνασίου Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 14-04-2022 και ώρα 12:00 π.μ. (καταληκτική ημερομηνία).

Λαμία, 08-04-2022

Λαζάρου Σωτηρία