Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την Ημερήσια Εκπαιδευτική Εκδρομή του Γυμνασίου Αγίου Κωνσταντίνου στα Μετέωρα και Τρίκαλα.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ& ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡ/KΗ Δ/ΝΣΗ Π & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Το Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών  του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός: Μετέωρα -Τρίκαλα
  • Διάρκεια: μία ( 01 ) ημέρα
  • Αριθμός μαθητών / μαθητριών που συμμετέχουν: 75
  • Αριθμός συνοδών καθηγητριών: 09
  • Ημερομηνία: Δευτέρα 16 Μαΐου 2022
  • Μεταφορικό μέσον: Δύο (2) λεωφορεία (όχι διώροφο)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

Δευτέρα 16-05-2022

08:00΄   Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Αγίου Κων/νου.

10:00΄   Άφιξη στα Μετέωρα και επίσκεψη στο Μεγάλο Μετέωρο.

12:00΄   Αναχώρηση από Μετέωρα για Τρίκαλα.

12:45΄   Άφιξη στα Τρίκαλα επίσκεψη στο Μύλο των Ξωτικών και ελεύθερος χρόνος για  φαγητό

17:30΄   Αναχώρηση από τα Τρίκαλα για Άγιο Κωνσταντίνο.

20:00΄   Άφιξη στον Άγιο Κων/νο.

Το πρόγραμμα ενδέχεται  να τροποποιηθεί ανάλογα με τις συνθήκες.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

• Μεταφορικό μέσο: δύο (2) λεωφορεία, (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
  • Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής, αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή/ήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γυμνασίου Αγίου Κωνσταντίνου ταχυδρομικώς ή με mail (με κωδικό)  ή αυτοπροσώπως το αργότερο  μέχρι τη Παρασκευή 06–05-2022 στις 12:30 μ.μ. ( Μετά την αναφερόμενη ώρα δεν θα γίνονται δεκτές προσφορές).

Η διεύθυνση του Γυμνασίου Αγίου Κωνσταντίνου είναι :

Ταχ. Δ/νση : Σολωμού και Παπαδιαμάντη, Άγιος Κωνσταντίνος, 35006

Πληροφορίες: κ. Μ. Θωμά

Τηλ.: 2235031882

e-mail: mail@gym-ag-konst.fth.sch.gr

ΠΡΟΣΟΧΗ ! ! ! Η Εκδρομή  θα πραγματοποιηθεί τηρουμένων όλων των αναγκαίων μέτρων που αναφέρονται στον COVID – 19 και θα ισχύουν κατά περίπτωση.

Με κάθε προσφορά- σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο – θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και φωτοαντίγραφο του συμβολαίου « ασφάλειας αστικής και επαγγελματικής ευθύνης» που είναι σε ισχύ.

Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης).

Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Δ4/33120/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/6-3-2017 και τη σχετική νομοθεσία,  Αρ. Αποφ. 20883 / ΓΔ4 ( ΦΕΚ 456 / 13 – 02 – 2020 ).

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από την Διευθύντρια του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων – κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών, όπως έχει οριστεί με Πράξη της Διευθύντριας, αμέσως μετά τη λήξη της προθεσμίας κατάθεσης των προσφορών. Πέρα από το κόστος θα αξιολογηθούν και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της εκάστοτε προσφοράς.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Μαγδαληνή Β. Θωμά