Μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του 3ου Γυμνασίου Λαμίας σε Τρίκαλα – Καλαμπάκα – Μετέωρα

3ο  Γυμνάσιο Λαμίας
Ταχ. Διεύθυνση: Σπ. Μουστακλή 6 – Αφανός
Τ.Κ: 35131 – Λαμία
Τηλέφωνο: 22310-52433

Ε-mail σχολείου : mail@3gym-lamias.fth.sch.gr

Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Α’ τάξης του σχολείου μας  στα Τρίκαλα – Καλαμπάκα – Μετέωρα.

• Τάξη : Α’ Γυμνασίου
  • Προορισμός        :  Τρίκαλα – Καλαμπάκα – Μετέωρα
  • Διάρκεια                          :   1 ημέρα
  • Ημερομηνία αναχώρησης   :  18-05-2022 και ώρα 08:00.
  • Ημερομηνία επιστροφής     :  18-05-2022 και ώρα 19:00.
  • Μεταφορικό μέσο: λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 65 (± 5 άτομα)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 5
  • Διανυκτέρευση: Καμία

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.

Ζητείται προσφορά :

• για το συνολικό κόστος της εκδρομής,  και
  • για το κόστος ανά μαθητή.

Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο 3ο Γυμνάσιο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπωςκαι όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail),το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 11-05-2022 και ώρα 12:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του Σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων & κηδεμόνων και εκπρόσωπο των μαθητών.

O Διευθυντής του 3ου Γυμνασίου Λαμίας
Δαφνάς Ιωάννης