Εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για την μετακίνηση μαθητών της Β ΄και Γ΄ Λυκείου (Σχ. Έτους 2022-2023) του 5ου ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ στο Cern.(από 18 έως 24 Οκτωβρίου 2022)

Στοιχεία εκδρομής

1.Τόπος μετακίνησης:

Λαμία – Βενετία – Ανεσί – Γενεύη – Cern – Λωζάννη – Μοντρέ – Βεβέ – Εβιάν – Πάρμα – Μουσείο Ferrari – Ανκόνα – Λαμία.

2.Ημερομηνία αναχώρησης: 18-10- 2022    00:15

3.Ημερομηνία επιστροφής:   24-10- 2022  19:30

4.Αριθμος συμμετεχόντων μαθητών:  85

5.Τάξεις:  β΄και  γ΄ Λυκείου (Σχ. Έτος 2022-2023)

6.Αριθμός συμμετεχόντων συνοδών καθηγητων:6

7.Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο και φέρυμποτ

Απαιτήσεις προσφοράς:

1. Κατηγορία καταλύματος: ξενοδοχεία 4* ή 3*.
  • η διαμονή στα ξενοδοχεία: σε δίκλινα – τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς και θα περιλαμβάνει πρωινό και δείπνο.
  • θα πραγματοποιηθούν (3) τρείς διανυκτερεύσεις στην Γενεύη ή στο Ανεσί ή Ανεμάς και (1) μια διανυκτέρευση στην Πάρμα.
  • στο καράβι θα δοθούν τετράκλινες ή τρίκλινες καμπίνες και δίκλινες – μονόκλινες στους συνοδούς οι οποίες να βρίσκονται κοντά μεταξύ τους για την καλύτερη επίβλεψη των μαθητών και θα προσκομιστεί αντίγραφο κράτησης τους.
  • τα ξενοδοχεία τα οποία θα προταθούν να αναφέρονται ονομαστικά και να προσκομιστεί αντίγραφο κράτησης τους .

1. Λοιπές υπηρεσίες:

Τα λεωφορεία θα χρησιμοποιηθούν για όλες τις μετακινήσεις- περιηγήσεις του  προγράμματος.

Να κατατεθεί υπεύθυνη δήλωση ότι σε περίπτωση  που δημιουργηθεί πρόβλημα με ευθύνη του πρακτορείου να γίνει  αντικατάσταση λεωφορείου ή οδηγού για την απρόσκοπτη συνέχιση της   εκδρομής.

Το πρακτορείο να διαθέτει ξεναγό καταρτισμένο σε σχέση με το αντικείμενο της εκδρομής

1. Δικαιολογητικά πρακτορείου:
  • Υπεύθυνη δήλωση που θα φαίνεται ότι το λεωφορείο πληροί τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και είναι τεχνικά ελεγμένο από τις δημόσιες υπηρεσίες.
  • Να κατατεθεί ασφάλεια ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος η ασθένειας
  • Να υπάρχει το ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο να είναι σε ισχύ.

4.Κατάθεση δικαιολογητικώνΟικονομικής προσφοράς

Προκειμένου και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία να επιλεγεί το ταξιδιωτικό γραφείο που θα οργανώσει την παραπάνω εκδρομή των μαθητών του σχολείου μας , παρακαλούμε να μας καταθέσετε αυτοπροσώπως ή να μας αποστείλετε με εταιρεία ταχυμεταφοράς για λογαριασμό του προσφέροντος έως την  Δευτερα 26 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 10:00πμ σφραγισμένο φάκελο με την προσφορά σας. Η επιλογή του πρακτορείου θα πραγματοποιηθεί από επιτροπή που συστήνεται σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία ενώ οι προσφορές θα ανοιχθούν ενώπιον των ενδιαφερομένων και στη συνέχεια θα αξιολογηθούν.

Η προσφορά θα αναγράφει :

• Υποχρεωτικά τη συνολική επιβάρυνση της εκδρομής για τους μαθητές και τους συνοδούς.

2)    Υποχρεωτικά την επιβάρυνση ανά μαθητή (85 μαθητές) .

Στις ανωτέρω τιμές θα συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α.

Όλα τα ανωτέρω πρέπει να τηρηθούν υποχρεωτικά και να βεβαιώνονται με υπεύθυνη δήλωση ή δικαιολογητικό, εκεί που απαιτείται.

Όποια προσφορά δεν φτάσει στην παραπάνω μέρα και ώρα δεν θα ληφθεί υπόψη.

Σε περίπτωση ματαίωσης της εκδρομής λόγω απαγόρευσηςανδημία covid-19) η προκαταβολή επιστρέφεται.

Η επιτροπή αξιολόγησης , πέραν της τιμής, συνεκτιμά την αρτιότητα του αναλυτικού προγράμματος , το εύρος των προσφερόμενων  παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει το μειοδότη .

Λαμία 21/9/2022

Η Αναπληρώτρια Διευθύντρια