Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Β΄ Λυκείου του ΓΕΛ Πελασγίας στα Ιωάννινα – Κόνιτσα.

Το ΓΕΛ Πελασγίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση πολυήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Β΄ Λυκείου στα Ιωάννινα – Κόνιτσα.

Προορισμός: Ιωάννινα – Κόνιτσα

Διαμονή: Ιωάννινα

Διάρκεια: Τρεις ημέρες, δύο διανυκτερεύσεις.

Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο.

Ημερομηνία αναχώρησης: 10 Φεβρουαρίου 2023.

Ημερομηνία επιστροφής: 12 Φεβρουαρίου 2023.

Αριθμός μαθητών: 13, Συνοδοί: δύο (02) καθηγητές.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/02/2023

ΩΡΑ 8:00: Αναχώρηση από Πελασγία.

Στάση στην Καλαμπάκα.

Ιωάννινα. Επίσκεψη στο Μουσείο Ελληνικής Ιστορίας Παύλου Βρέλλη.

Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/02/2023

Γεφύρι Κλειδωνιάς Κόνιτσας, περιήγηση στην περιοχή.

Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/02/2023

Σπήλαιο Περάματος, ξενάγηση

Αναχώρηση για Μέτσοβο.

Στάση Τρίκαλα.

Αναχώρηση για Πελασγία.

Άφιξη στο χώρο του σχολείου στην Πελασγία. Λήξη εκδρομής.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:

• Η κατηγορία του καταλύματος: Ξενοδοχείο 4-5* Ιωάννινα` (διαμονή σε τρίκλινα, δίκλινα για τους μαθητές και τους συνοδούς – καθηγητές).
  • Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για κάθε εκδρομέα.
  • Φ.Π. Α.
  • Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή. Οι αποδείξεις θα κοπούν στα ονόματα των μαθητών και όχι στο σχολείο.
  • Μεταφορές μαθητών και περιηγήσεις με πολυτελές λεωφορείο, σύμφωνα με το πρόγραμμα και χωρίς επιπλέον κόστος.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατίθενται σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο Γενικό Λύκειο Πελασγίας, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Πελασγίας (Ταχυδρομική διεύθυνση: Γενικό Λύκειο Πελασγίας, Πελασγία Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35300),  μέχρι και την Τρίτη 24-1-2023 (ώρα 12:00), (σύμφωνα με την αριθμ. 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456/ Τεύχος Β/13-02-2020) Υπουργική απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ. «Εκδρομές-Εκπαιδευτικές επισκέψεις και μετακινήσεις μαθητών/τριών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας». Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ. 1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012(2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η Βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

Σπαλιώρα Αφροδίτη

MSc Θεολογίας