Καταχώρηση εκδρομών σχολείων ΔΔΕ Φθιώτιδας (οδηγίες)

Όλες οι εκδρομές θα αναρτώνται σε αυτό το site . H καταχώρηση θα γίνεται με ευθύνη των Διευθυντών των σχολείων με βάση τις οδηγίες που έχουν σταλεί στα σχολεία.
Η σχετική νομοθεσία εδώ.

Πως γίνεται η ανάρτηση

Πληκτρολογήστε στον browser την διεύθυνση :

θα εμφανιστεί η  παρακάτω εικόνα:

Γράφετε το username (Ψευδώνυμο) και το password (συνθηματικό) που σας έχει δοθεί από την ΔΔΕ Φθιώτιδας. Αν είναι τα δεδομένα σας σωστά θα εμφανιστεί η παρακάτω εικόνα:

Πατήστε πάνω στο Προσθήκη (1) και επιλέξετε άρθρο.  Στο παράθυρο που θα εμφανιστεί γράψτε τον τίτλο της ανάρτησής σας (2)  (π.χ. Πρόσκληση υποβολής προσφορών για διήμερη  εκδρομή του 5ου ΓΕΛ στη Θεσσαλονίκη ), στο κύριο μέρος (3) την πλήρη δημοσίευση. Στη συνέχεια  επιλέξτε κατηγορία (4) (π.χ Προκηρύξεις ) και τέλος κάνουμε κλικ στο κουμπί Δημοσίευση (5). Το κύριο μέρος της ανάρτησης μπορεί να περιέχει κείμενο που μπορεί να κάνετε copy/paste απο κάποιο κειμενογράφο (π.χ. word) ή να κάνετε προσθήκη  αρχείου (πατώντας στο κουμπί Προσθήκη Πολυμέσων) . Η προτεινόμενη μορφή αρχείου που μπορείτε να ανεβάσετε είναι pdf.