Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ημερήσια εκδρομή του ΕΠΑΛ Αταλάντης στην Αθήνα στις 15 Δεκεμβρίου 2021.

Το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία για την πραγματοποίηση ημερήσιας  εκδρομής της Α΄ Β΄ και Γ΄ τάξης στην ΑΘΗΝΑ στις 15-12-2021, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Α΄ τάξη   Προορισμός: ΑΘΗΝΑ

08:30 Αναχώρηση από το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης.

11:00 Άφιξη στο Σύνταγμα και περίπατο στον Εθνικό κήπο.

12:30 Επίσκεψη και ξενάγηση στο Μουσείο Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας Κώστα Κατσανά.

15:00 Σύνταγμα για φαγητό και περίπατο στο ιστορικό κέντρο.

18:30 Αναχώρηση για Αταλάντη

Αριθμός Μαθητών της Α΄ τάξης:    44  Αριθμός συνοδών  Εκπαιδευτικών: 04

• Β΄ και Γ΄ τάξη   Προορισμός: ΑΘΗΝΑ

08:30 Αναχώρηση από το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης.

11:00 Άφιξη στο Μουσείο Αυτοκινήτου. Ενημέρωση για την οδική ασφάλεια από το ινστιτούτο οδικής ασφάλειας Πάνος Μυλωνάς και ξενάγηση στο Μουσείο.

14:30 Σύνταγμα για φαγητό και περίπατο στο ιστορικό κέντρο.

18:30 Αναχώρηση για Αταλάντη

Αριθμός Μαθητών της Β΄ και Γ΄ τάξης: 83  Αριθμός συνοδών  Εκπαιδευτικών:    05

• Συνολικός Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:    127
  • Συνολικός Αριθμός συνοδών καθηγητών:   09
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 15/12/2021, ώρα: 08:30
  • Ημερομηνία επιστροφής:  15/12/2021, ώρα: 21:00
  • Μεταφορικό μέσον: ΤΡΙΑ  (03) λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Να ληφθεί υπόψη η απόφαση 20883/ΓΔ4/ΦΕΚ 456Τ. β΄/13-2-2020

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν  σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, στο Γραφείο του Δ/ντη του ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης (Ταχ. Δ/νση: Στρ. Δουμπιώτη 6Α, Τ.Κ. 35200, Αταλάντη) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 13-12-2021 και ώρα 10:00. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο, απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει, από το σύλλογο των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Ο Δ/ντης

Λαμπρινίδης Δημήτριος