Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Μαλεσίνας

Το Γενικό Λύκειο Μαλεσίνας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση πολυήμερης (7ήμερης) εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Τρίτης (Γ’) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 39 μαθητές και 4 συνοδοί καθηγητές
•Προορισμός: Κρήτη – Ηράκλειο– Άγιο Νικόλαο – Ελούντα – Ρέθυμνο – Χανιά
Συγκεκριμένα: Μαλεσίνα – Ηράκλειο – Χανιά και επιστροφή
•Διάρκεια: επτά (07) ημέρες
•Ημερομηνία αναχώρησης: Τετάρτη 15/02/2023
•Ημερομηνία επιστροφής: Τρίτη 21/02/2023

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:

1. Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ), με Minoan Lines η ακτοπλοϊκή μεταφορά.
  2. Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 5***** (κατ’ ελάχιστο) σε τρίκλινα και τετράκλινα στο Hotel Capsis στο Ηράκλειο
  3. Κλίνες καμπίνες από και προς Κρήτη
  4. Ημιδιατροφή (πρωινό – βραδινό). Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  5. Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  6. Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης).
  7. Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  8. Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/02/2023
Αναχώρηση από Μαλεσίνα – Πειραιάς – Ηράκλειο

ΠΕΜΠΤΗ 16/02/2023
Άφιξη στο λιμάνι του Ηρακλείου
Επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο της Κνωσσού και στον τάφο του Καζαντζάκη
Άφιξη στα Ηράκλειο – Διανυκτέρευση

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/02/2023
Πρωινό στο ξενοδοχείο
Αναχώρηση για Άγιο Νικόλαο, Ελούντα και νησί της Σπιναλόγκας.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/02/2023
Πρωινό στο ξενοδοχείο
Αναχώρηση για Ρέθυμνο – φαγητό για μεσημεριανό στην πόλη- Λίμνη Κουρνά. Επιστροφή στο Ηράκλειο.

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/02/2023
Πρωινό στο ξενοδοχείο
Επίσκεψη στο Ενυδρείο, αρχαιολογικό χώρο πόλης, στην πλατεία Ελευθερίας.

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/02/2023
Πρωινό στο ξενοδοχείο
Αναχώρηση για την πόλη των Χανίων, επίσκεψη στους τάφους των Βενιζέλων, βόλτα και παραμονή για φαγητό.
Επιβίβαση στο πλοίο για επιστροφή – διανυκτέρευση εν πλω

ΤΡΙΤΗ 21/02/2023
Αφιξη στο λιμάνι του Πειραιά
Αναχώρηση για Μαλεσίνα

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Μαλεσίνας (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Μαλεσίνας, Τ.Κ. 35001, Μαλεσίνα) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 31-01-2023 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-13:30).

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, τους τρεις συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του 15/μελούς συμβουλίου των μαθητών.

Κακκαβάς Κωνσταντίνος