Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη τετραήμερη εκδρομή της Γ΄ τάξης του 3ου Γενικού Λυκείου Λαμίας

Ο Διευθυντής του 3ου Γενικού Λυκείου Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Τρίτης (Γ΄) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:
  • · Προορισμός: Κέρκυρα-Ιωάννινα
  • · Διάρκεια: τέσσερις  (04) ημέρες.
  • · Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 75
  • · Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
  • · Ημερομηνία αναχώρησης: 12/12/2012
  • · Ημερομηνία επιστροφής: 15/12/2012
  • · Μεταφορικό μέσον: Δύο (02) λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • · Διανυκτερεύσεις: Δύο (2) στην Κέρκυρα και μία (1) στα Ιωάννινα.
    • Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 4**** (κατ’ ελάχιστο)
    • · Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία καθώς και ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του 3ου Γενικού Λυκείου Λαμίας (Ταχ. Δ/νση: 3ο Γενικό ΛύκειοΛαμίας, Σπ. Μουστακλή 6, Τ.Κ. 35100, Λαμία) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 20-11-2012 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08.00π.μ. – 01.30μ.μ.). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει την Τετάρτη 21-11-2012 από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δύο καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Αντωνόπουλος Ιωάννης