Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για Διδακτική Επίσκεψη των Μαθητών Α΄ Τάξης του 1ου Γυμνασίου Λαμίας στις Θερμοπύλες

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

———————————————————————

Ταχ. Δ/νση       :  Κ. Παλαμά 6, 35100 Λαμία

Τηλέφωνο        :  2231022474

Fax                    : 2231050791

e-mail               : mail@1gym-lamias.fth.sch.gr

Λαμία   9-11-2012

Θέμα:  Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά  Γραφεία για   Διδακτική Επίσκεψη των Μαθητών Α΄ Τάξης του 1ου Γυμνασίου Λαμίας

στις Θερμοπύλες

Το 1ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από Ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διδακτικής επίσκεψης των μαθητών της Α΄ τάξης.

Προορισμός:  Θερμοπύλες

Διάρκεια:  Μισή (0,5) ημέρα

Μεταφορικά μέσα:  2 Λεωφορεία

Ημερομηνία αναχώρησης:  19-12-2012

Ημερομηνία επιστροφής:  19-12-2012

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:  98

Αριθμός καθηγητών που συνοδεύουν:  5

Ενδεικτικό πρόγραμμα:

• 8.15: Αναχώρηση από το σχολείο.
  • 8.45: Άφιξη στο Καινοτομικό Μουσείο Θερμοπυλών.
  • 9.00΄- 11.00΄: Ξενάγηση των μαθητών στο μουσείο.
  • 11.00΄- 12.30΄: Περιήγηση στο λόφο του Κολωνού απέναντι από το μουσείο και στις θερμές πηγές
  • 12.30΄: Αναχώρηση από τις Θερμοπύλες
  • 13.00΄:  Επιστροφή στο σχολείο

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ασθένειας ή ατυχήματος.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Η προσφορά πρέπει να κάνει ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να έχουν παραδοθεί σε κλειστό φάκελο στο 1ο Γυμνάσιο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 19/11/2012.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ο Διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Λαμίας

ΤΣΙΤΣΙΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ