ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ

Προορισμός : ΠΑΡΙΣΙ

• Διάρκεια : Πέντε ημέρες (4 διανυκτερεύσεις) από 06/12/2021 (αναχώρηση) έως 10/12/2021 (επιστροφή)
    Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών – μαθητριών: Είκοσι (20)
    Αριθμός συνοδών καθηγητών: Τρείς (03)
  • Η προσφορά θα περιλαμβάνει:
  • Αεροπορικά εισιτήρια οικονομικής θέσης με ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΠΤΗΣΗ. (Οι κάρτες επιβίβασης εκδίδονται από την εταιρεία σας πριν την αναχώρησή μας για τη διευκόλυνση των μαθητών και ελαχιστοποίηση του χρόνου αναμονής στα αεροδρόμια).
  • Φόροι αεροδρομίου & επίναυλος καυσίμων .  Μια αποσκευή 20 κιλών ανά επιβάτη.
  • Μια χειραποσκευή 8κιλών και διαστάσεις 56εκ. μήκος Χ 45εκ. ύψος Χ 25εκ. πλάτος.

• Δημοτικοί φόροι ξενοδοχείων  για όλους του συμμετέχοντες της εκδρομής .

• Πρωινό καθημερινά εντός του ξενοδοχείου σε μπουφέ. (Σύνολο 4)

Δυνατότητα ειδικής διατροφής για λόγους υγείας κάποιου μαθητή.

Όλοι οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου είναι στην διάθεση των μαθητών,καθώς επίσης το ξενοδοχείο θα πρέπει πληρεί τις απαραίτητες προϋποθέσεις για την σωστή διαμονή τους. (θέρμανση, ζεστό νερό κλπ.)

Πολυτελές κλιματιζόμενο, ΕΛΛΗΝΙΚΟ πούλμαν  με τεχνολογία κινητήρα EURO 05 – 06 στην  αποκλειστική διάθεση σας  καθ’ όλη την διάρκεια της εκδρομής , με έμπειρο  οδηγό με γνώση των ευρωπαϊκών δρόμων καθώς επίσης και με πράσινο φύλλο διαδρομών εξωτερικού. Με  προδιαγραφές  (δελτίο καταλληλότητας ΚΤΕΟ, ζώνες ασφαλείας κλπ.)

• Δωρεάν συμμετοχή καθηγητών σε μονόκλινα δωμάτια (σύνολο 03).

• Τοπικοί ελληνόφωνοι ξεναγοί , πιστοποιημένοι από τους οργανισμούς τουρισμού.
    • Έμπειρος συνοδός- αρχηγός σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής
    • Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία (υποχρεωτική).
    • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, ασφαλιστήριο συμβόλαιο προσωπικών ατυχημάτων ταξιδιού με επέκταση καλύψεων COVID-19).
    • Δωρεάν συμμετοχή των καθηγητών.
    • Δυο αεροπορικά εισιτήρια για μεταφορά μαθητή – καθηγητή  σε περίπτωση άμεσης ανάγκης.
    • Ιατρός στη διάθεση του σχολείου σε περίπτωση ανάγκης.

Μεταφορά από το χώρο του σχολείου στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος την ημέρα της αναχώρησης & αντιστρόφως κατά την ημέρα της επιστροφής .

• Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει:
  • ΞΕΝΑΓΗΣΗ ΠΟΛΗΣ ΠΑΡΙΣΙΟΥ(Τροκαντερό, Πύργο Άιφελ, Λεωφόρο Ηλυσίων Πεδίων, Πλατεία Ομονοίας , Γαλλική Ακαδημία , Δικαστικό μέγαρο , την Γέφυρα Pont Neuf κ.α)Περιήγηση στο λόφο των καλλιτεχνών & της τέχνης στην Μονμάρτρη.
  • Προσφορά για όλους τους συμμετέχοντεςτης εκδρομής τα εισιτήρια οδοντωτού για την μετάβαση μας στο λόφο της Μονμάρτρης .
  • Περιήγηση στη Πλατεία της Βαστίλης.
  • Εξασφαλισμένο ραντεβού στο μουσείο του Λούβρου για ξενάγηση με επίσημο ξεναγό για την αποφυγή πολύωρης αναμονής στην ουρά.
  • Περιήγηση στο δίδυμο κοσμοπολίτικο παραθαλάσσιο θέρετρο Ντοβίλ-Τρουβίλ.
  • Κρουαζιέρα στο Σηκουάνα με BATEAUX PARISIENS (BATEAUX MOUCHE – ΚΑΡΑΒΑΚΙΑ).
  • Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής (με ΦΠΑ), αλλά και το κόστος ,ανά μαθητή. Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.
    Οι προσφορές να κατατεθούν στο  ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ Τ.Κ. 350 04 ΕΛΑΤΕΙΑ  (τηλέφωνο επικοινωνίας 2234032324), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29-10-2021 στις 12:00 μ.μ. σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και φωτοαντίγραφο του συμβολαίου «ασφάλειας αστικής και επαγγελματικής ευθύνης» που είναι σε ισχύ. Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. Αρ.20883/ΓΔ4 της 13/02/2020 και τη σχετική νομοθεσία .

ΠΟΡΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ