Πρόσκληση υποβολής προσφορών από ταξιδιωτικά γραφεία για τριήμερη εκδρομή μαθητών των Α’ και Β’ Τάξεων του ΓΕΛ Δομοκού.

Το Γενικό Λύκειο ΔΟΜΟΚΟΥ δέχεται οικονομικές προσφορές από Γραφεία Τουριστικών πρακτορείων για την οργάνωση τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών των Α’ και Β΄ τάξεων που θα πραγματοποιηθεί στην Πάτρα από τις 3/5/2022 έως τις 5/5/2022.

Συγκεκριμένα:

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΠΑΤΡΑ
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ: 35 μαθητές
ΣΥΝΟΔΟΙ: 3
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 3-5-2022
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ : 5-5-2022
Αρ. Διανυκτερεύσεων στην ΠΑΤΡΑ: 2

Βασική προϋπόθεση είναι το Ξενοδοχείο να είναι 3 ή 4 αστέρων και να παρέχεται μεταφορικό μέσο (λεωφορείο) όλες τις μέρες και ώρες μετακινήσεων των μαθητών στην εκδρομή. Επίσης στην τιμή να συμπεριλαμβάνεται πρωϊνό και ένα γεύμα (βραδινό). Οι προσφορές να δοθούν με βάση την οργάνωση και την πραγματοποίηση του παρακάτω προγράμματος:
3/5/22 1η ημέρα Τρίτη

• Αναχώρηση από Δομοκό στις 07:00 πμ.

4/5/22 2η ημέρα Τετάρτη

• Επίσκεψη στον Άγιο Ανδρέα Πατρών και στα Καλάβρυτα

5/5/22 3η ημέρα Πέμπτη

• Επίσκεψη στο Αχάϊα Κλάους , Κάστρο Πατρών και Ρωμαϊκό Ωδείο
  • Αναχώρηση και επιστροφή στο Δομοκό οδικώς με ενδιάμεσες στάσεις

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, απαραιτήτως :

• Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση)
    • Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης
    • Φ.Π.Α
    • Υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γενικό Λύκειο Δομοκού μέχρι την Παρασκευή 15-12-2022 και ώρα 10:00 στο Γραφείο της Διευθύντριας. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από την Διευθύντρια του Σχολείου, το Σύλλογο Διδασκόντων, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ