Πρόσκληση κατάθεσης οικονομικής προσφοράς του ΕΠΑΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ για μετακίνηση στην ΚΥΠΡΟ στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+2023

Το 1ο  Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Αταλάντης ζητά κατάθεση ενσφράγιστων προσφορών, σύμφωνα με την 20883/ΓΔ4/ Υ.Α., ΦΕΚ 456 τ.Β΄/13-02-2020, για την πραγματοποίηση μετακίνησης, στην ΚΥΠΡΟ, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+, τομέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Βασική δράση ΚΑ1 με κωδικό: 2023-1-EL01-KA122-VET-000143317 και τίτλο: «Ενεργειακά  αυτόνομα- έξυπνα κτήρια,  και ηλεκτρικά-υβριδικά  οχήματα. Ποια τα οφέλη για την αειφόρο ανάπτυξη και πως μπορώ να τα ενσωματώσω στο σημερινό τρόπο ζωής»,  στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας. Αντικείμενο του διαγωνισμού είναι η ανάδειξη της καλύτερης οικονομικά και ποιοτικά προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου. Παρακαλούμε να μας αποστείλετε προσφορά, έως τις 27 Νοεμβρίου  και ώρα 12:00. Η μετακίνηση θα πραγματοποιηθεί από 16 Ιανουαρίου  2024 μέχρι 31 Ιανουαρίου  2024, με τη συμμετοχή δώδεκα  (12) μαθητών και τεσσάρων (04) συνοδών εκπαιδευτικών. Συνολικά δέκα έξι  (16) άτομα όπως παρακάτω.
Η προσφορά να περιλαμβάνει:
1.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ:  Δώδεκα   (12) αεροπορικά εισιτήρια από Αθήνα (αεροδρ. Ελευθέριος Βενιζέλος) για Λάρνακα στις 16 Ιανουαρίου  2024 και επιστροφή από Λάρνακα στη Αθήνα (αεροδρ. Ελευθέριος Βενιζέλος) στις 31 Ιανουαρίου  2024. (ώρα αναχώρησης από την Αθήνα μεταξύ 08:00 και 10:30 και ώρα αναχώρησης από την Λάρνακα μεταξύ 15:00 και 17:00) Στην προσφορά να συμπεριλαμβάνεται και μια αποσκευή 23 κιλών ανά άτομο, εκτός της χειραποσκευής των 8 κιλών. (Η οριστικοποίηση στοιχείων των συμμετεχόντων να πραγματοποιηθεί πέντε ημέρες πριν την αναχώρηση).
2.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣΑ. Δύο  (02) αεροπορικά εισιτήρια  από Αθήνα (αεροδρ. Ελευθέριος Βενιζέλος) για Λάρνακα στις 16 Ιανουαρίου  2024 και επιστροφή από Λάρνακα στη Αθήνα (αεροδρ. Ελευθέριος Βενιζέλος) στις 23 Ιανουαρίου   2024.(ώρα αναχώρησης από την Αθήνα μεταξύ 08:00 και 10:30 μαζί με τους μαθητές,  και ώρα αναχώρησης από την Λάρνακα μεταξύ 14:00 και 19:00).      Β. Δύο (02) αεροπορικά εισιτήρια  από Αθήνα (αεροδρ. Ελευθέριος Βενιζέλος) για Λάρνακα στις 23 Ιανουαρίου   2024 και επιστροφή από Λάρνακα στη Αθήνα (αεροδρ. Ελευθέριος Βενιζέλος) στις 31 Ιανουαρίου   2024. (ώρα αναχώρησης από την Αθήνα μεταξύ 08:00 και 10:30,  και ώρα αναχώρησης από την Λάρνακα μεταξύ 15:00 και 17:00 μαζί με τους μαθητές). Στην προσφορά όλων των εκπαιδευτικών να συμπεριλαμβάνεται και μια αποσκευή 23 κιλών ανά άτομο, εκτός της χειραποσκευής των 8 κιλών.

3.α. Μεταφορά των συμμετεχόντων οδικώς με λεωφορείο (που θα πληροί όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.) από την Αταλάντη προς το αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στις 16/1/2024 και επιστροφή από το αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στην Αταλάντη στις 31/1/2024

3.β. Μεταφορά των συμμετεχόντων οδικώς με λεωφορείο (που θα πληροί όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.) από το αεροδρόμιο της Λάρνακας προς την Λεμεσό στις 16/1/2024  και επιστροφή από την Λεμεσό στο αεροδρόμιο Λάρνακας στις 31/1/2024.
4. Ταξιδιωτική Ασφάλεια Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Η προσφορά θα είναι ξεχωριστή για τα εισιτήρια μαθητών, εκπαιδευτικών  και για κάθε μία μεταφορά από τις 3.α. και 3.β.

Δικαίωμα συμμετοχής: Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία, που πληρούν τις κατά νόμο προϋποθέσεις για την παροχή της εν λόγω υπηρεσίας.
Σύνταξη και υποβολή προσφορών: Οι προσφορές θα υποβληθούν στο 1ο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Αταλάντης, σε κλειστό φάκελο, από 21 Νοεμβρίου    2023 έως 27 Νοεμβρίου     2023, ώρα 12:00. Μαζί με την προσφορά του, κάθε ταξιδιωτικό γραφείο και στον ίδιο φάκελο με αυτήν θα καταθέσει απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, στην οποία θα αναγράφεται ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας και μάλιστα σε ισχύ. Αξιολόγηση προσφορών: Η αξιολόγηση των προσφορών πραγματοποιείται σε μια φάση από επταμελή επιτροπή που ορίζετε με πράξη του διευθυντή σύμφωνα με την 20883/ΓΔ4/ Υ.Α., ΦΕΚ 456 τ.Β΄/13-02-2020 άρθρο 14. Η Επιτροπή έχει την αρμοδιότητα και ευθύνη επιλογής του ταξιδιωτικού γραφείου που θα προσφέρει την ποιοτικότερη και οικονομικά  συμφέρουσα προσφορά.

Οι προσφορές δεν πρέπει να έχουν αλλοιώσεις. Όσοι ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος, μπορούν να υποβάλουν τις προσφορές τους με έναν από τους παρακάτω τρόπους:
α) προσωπικά ή διά εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου στο ενδιαφερόμενο σχολείο
β) με συστημένη ταχυδρομική επιστολή που θα απευθύνεται στο ενδιαφερόμενο σχολείο.
Ταχυδρομική διεύθυνση σχολείου: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
Στρατηγού Δουμπιώτη 6α Αταλάντη ΤΚ:35200
Προσφορές που δεν έχουν παραληφθεί εντός της ορισμένης προθεσμίας με οποιοδήποτε τρόπο, δεν λαμβάνονται υπόψη και επιστρέφονται, χωρίς να αποσφραγισθούν, έστω και αν η καθυστέρηση οφείλεται σε οποιαδήποτε αιτία του ταχυδρομείου, των διανομέων ή των μέσων συγκοινωνίας.

Αταλάντη 21/11/2023

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ