Πρόσκληση υποβολής οικονομικής προσφοράς πολυήμερης εκδρομής της Γ τάξης του Γενικού Λυκείου Ελάτειας

Το Γενικό Λύκειο Ελάτειας δέχεται οικονομικές προσφορές για την πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ’ Λυκείου στο διάστημα 8-12-2013 έως 14-12-2013.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 25 μαθητές και 3 συνοδοί καθηγητές

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΙΤΑΛΙΑ

Συγκεκριμένα: Μετάβαση ακτοπλοϊκώς στο Μπάρι (1 διανυκτέρευση εν πλω), Πομπηία, Ρώμη (2 διανυκτερεύσεις), Σιένα, Σαν Τζιμινιάνο, Φλωρεντία (2 διανυκτερεύσεις), Ραβέννα, Ανκόνα, επιστροφή ακτοπλοϊκώς με διανυκτέρευση εν πλω.

ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ :  Ξενοδοχεία  4* με ημιδιατροφή κοντά στο κέντρο

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Ακτοπλοϊκά εισιτήρια και ώρες δρομολογίων
  • Διανυκτέρευση σε καμπίνες για όλους τους μαθητές και τους συνοδούς.
  • Μετακίνηση με λεωφορείο από και προς την Ελάτεια και περιηγήσεις σε όλες τις πόλεις σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.
  • Έμπειρος ξεναγός σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ (Ελάτεια, Τ.Κ. 35004  ΤΗΛ. : 2234031021) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 24-10-2013.

Γεώργιος Μαργιώλας