ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΟΔΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ’ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ ΣΤΗ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ (1-7/2/2024)

Στοιχεία εκδρομής:

1. Τόπος μετακίνησης: Καμένα Βούρλα – Βουδαπέστη – Καμένα Βούρλα
  2. Ημερομηνία αναχώρησης: 1-2-2024
  3. Ημερομηνία επιστροφής: 7-2-2024
  4. Αριθμός συμμετεχόντων: 48
  5. Τάξη: Γ΄ Λυκείου
  6. Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: 4
  7. Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο

Απαιτήσεις προσφοράς:

1. Κατάλυμα: Ξενοδοχείο 3* ή 4*
  • η διαμονή στα ξενοδοχεία: σε δίκλινα – τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς.
  • ζητείται προσφορά τόσο με πρωινό όσο και με ημιδιατροφή.
  • θα πραγματοποιηθούν (04) τέσσερις διανυκτερεύσεις στη Βουδαπέστη και (02) δύο στη Σερβία. Η μία από τις δύο διανυκτερεύσεις στη Σερβία θα είναι στο Βελιγράδι.
  • τα ξενοδοχεία τα οποία θα προταθούν να αναφέρονται ονομαστικά και να δηλώνεται η κατηγορία τους.
  1. Λοιπές υπηρεσίες:
  • Το λεωφορείο θα χρησιμοποιηθεί για όλες τις μετακινήσεις- περιηγήσεις της εκδρομής.
  • Να κατατεθεί υπεύθυνη δήλωση ότι σε περίπτωση  που δημιουργηθεί πρόβλημα με ευθύνη του πρακτορείου θα γίνει  αντικατάσταση λεωφορείου ή οδηγού για την απρόσκοπτη συνέχιση της εκδρομής.
  • Το πρακτορείο να διαθέτει ξεναγό καταρτισμένο σε σχέση με το αντικείμενο της  εκδρομής.
  • Το ακριβές πρόγραμμα της εκδρομής και οι επισκέψεις στα σημεία ενδιαφέροντος της περιοχής θα καθοριστούν μετά από συνεννόηση με το ταξιδιωτικό γραφείο της επιλογής μας.
  1. Δικαιολογητικά πρακτορείου:
  • Υπεύθυνη δήλωση που θα φαίνεται ότι το λεωφορείο πληροί τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και είναι τεχνικά ελεγμένο από τις δημόσιες υπηρεσίες.
  • Να υπάρχει το ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο να είναι σε ισχύ.
  • Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, ασφαλιστήριο συμβόλαιο προσωπικών ατυχημάτων ταξιδιού με επέκταση καλύψεων COVID-19).
  1. Κατάθεση δικαιολογητικών–Οικονομικής προσφοράς
  • Προκειμένου και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία να επιλεγεί το ταξιδιωτικό γραφείο που θα οργανώσει την παραπάνω εκδρομή των μαθητών του σχολείου μας, οι προσφορές πρέπει να αποσταλλούν με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση mail@lyk-kam-vourl.fth.sch.gr ή να κατατεθούν αυτοπροσώπως ή με εταιρεία ταχυμεταφοράς για λογαριασμό του προσφέροντος έως την  Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 12:00 μ.μ. σε σφραγισμένο φάκελο. Η επιλογή του πρακτορείου θα πραγματοποιηθεί από επιτροπή που συστήνεται σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία ενώ οι προσφορές θα ανοιχθούν ενώπιον των ενδιαφερομένων και στη συνέχεια θα αξιολογηθούν.
Η προσφορά θα αναγράφει :
  • Υποχρεωτικά τη συνολική επιβάρυνση της εκδρομής για τους μαθητές και τους συνοδούς.
  • Υποχρεωτικά την επιβάρυνση ανά μαθητή (48 μαθητές) .
  • Στις ανωτέρω τιμές θα συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α.
  • Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.
  • Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. Αρ.20883/ΓΔ4 της 13/02/2020 και τη σχετική νομοθεσία.
  • Όλα τα ανωτέρω πρέπει να τηρηθούν υποχρεωτικά και να βεβαιώνονται με υπεύθυνη δήλωση ή δικαιολογητικό, εκεί που απαιτείται.

Η επιτροπή αξιολόγησης,πέραν της τιμής, συνεκτιμά την αρτιότητα του αναλυτικού προγράμματος, το εύρος των προσφερόμενων παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει το μειοδότη.

Καμένα Βούρλα,  13/12/2023

Μεράντζα Ευδοκία