Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για πολυήμερη οδική εκδρομή της Γ΄ Λυκείου του ΓΕΛ Μαλεσίνας στην Κωνσταντινούπολη.

Το Γενικό Λύκειο Μαλεσίνας  δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά Γραφεία για την πραγματοποίηση επταήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψηςτων μαθητών της Γ Λυκείου στην Κωνσταντινούπολη.

Η μετακίνηση θα γίνει οδικώς κατά τις ημερομηνίες :

Κυριακή 11/2/2024 έως Σάββατο 17/2/2024 με λεωφορείο 50 θέσεων.

Το πρόγραμμα της εκδρομής έχει ως εξής:

ΗΜΕΡΑ  1η    :  ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Αναχώρηση από τη Μαλεσίνα -Διανυκτέρευση στην Κομοτηνή.

ΗΜΕΡΑ  2η  :  ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Γύρος Βοσπόρου.

ΗΜΕΡΑ  3η-4η  :  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Ξενάγηση στα αξιοθέατα της Πόλης.

ΗΜΕΡΑ  5η :  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ – ΠΡΙΓΚΗΠΟΝΗΣΣΑ

Ολοήμερη εκδρομή στα πριγκηπόνησσα. Η μετακίνησή μας θα γίνει με ferryboat.

ΗΜΕΡΑ  6η :  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ  –  ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Αναχώρηση και στάση στη Ρεδεστό. Απόγευμα:άφιξη στην Κομοτηνή Διανυκτεύρευση.

ΗΜΕΡΑ  7η Αναχώρηση από Κομοτηνή. Στάση στην Ξάνθη.  Επιστροφή στη Μαλεσίνα το βράδυ.

Προτεινόμενα αξιοθέατα για επίσκεψη: Γύρος Βοσπόρου. Επίσκεψη στο Κούμ Καπί,  ξενάγηση στο Οικουμενικό Πατριαρχείο, το Ναό της Παναγίας των Βλαχερνών, το Αγίασμα της Ζωοδόχου Πηγής ( Παναγία Μπαλουκλιώτισα ), την Αγία Σοφία, τον Αρχαίο Ιππόδρομο. Ξενάγηση στα Οθωμανικά μνημεία της Πόλης του Σουλτάνου Αχμέτ και στα πρώτα Οθωμανικά ανάκτορα του ΤΟΠ ΚΑΠΙ και ΝΤΟΛΜΑ ΜΠΑΞΕ. Ξενάγηση στο νησί της Χάλκης με την περίφημη Θεολογική Σχολή και τη νήσο Πρίγκηπο.

Στη προσφορά να περιλαμβάνεται:

– το κόστος για μόνιμο ξεναγό – αρχηγό στην Κωνσταντινούπολη,

– το κόστος της κρουαζιέρας στο Βόσπορο και στα Πρηγκιπόνησσα

– ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη  τριών (3*) ή τεσσάρων (4*) αστέρων με πρωινό και ημιδιατροφή σε δίκλινα ή τρίκλινα για τους μαθητές και 3 μονόκλινα δωμάτια για τους συνοδούς,

Αριθμός μαθητών: 19 (4 αγόρια & 15 κορίτσια)

Αριθμός συνοδών: 3

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, στο γραφείο της Διευθύντριας του  ΓΕ.Λ. Μαλεσίνας  (Ταχ. Δ/νση:  ΓΕ.Λ. Μαλεσίνας, Μαλεσίνα, Τ.Κ. 35001), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και τη Παρασκευή 19-1-2024 και ώρα 12:30.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Απαιτείται ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Με την προσφορά θα κατατεθούν: η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για τη μεταφορά των μαθητών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το ειδικό σήμα λειτουργίας του γραφείου σε ισχύ.

Να ληφθεί υπόψη η με αρ. 20883/ΓΔ4/13-02-2020, απόφαση του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α

Λίντζιου Ιωάννα