Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του ΕΠΑΛ Αταλάντης στη Λιβαδειά-Αράχωβα στις 16 Φεβρουαρίου 2024.

Το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία για την πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης   στη ΛΙΒΑΔΕΙΑ & ΑΡΑΧΩΒΑ στις 16-02-2024, με τα εξής χαρακτηριστικά:

Προορισμός: ΛΙΒΑΔΕΙΑ-ΑΡΑΧΩΒΑ

• 08:30 Αναχώρηση από το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης.
  • 09:30 Άφιξη στη Λιβαδειά (Επίσκεψη σε Μηχανουργείο)
  • 09:30-11:00 Επίδειξη ξενάγηση στους χώρους του Μηχανουργείου
  • 11:00 Αναχώρηση με προορισμό την Αράχωβα
  • 11:45- 16:30Ελεύθερος χρόνος για φαγητό και ξεκούραση στην Αράχωβα Χαλκίδας
  • 17:00 Αναχώρηση για Αταλάντη
  • Συνολικός Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:  33
  • Συνολικός Αριθμός συνοδών καθηγητών:04
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 16/02/2024, ώρα: 08:30
  • Ημερομηνία επιστροφής:  16/02/2024, ώρα: 18:00
  • Μεταφορικό μέσον: ΕΝΑ  (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Να ληφθεί υπόψη η απόφαση 20883/ΓΔ4/ΦΕΚ 456Τ. β΄/13-2-2020

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν  σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, στο Γραφείο του Δ/ντη του ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης (Ταχ. Δ/νση: Στρ. Δουμπιώτη 6Α, Τ.Κ. 35200, Αταλάντη) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη  14-02-2024 και ώρα 12:00.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει, από το σύλλογο των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Λαμπρινίδης Δημήτριος

Μηχανολόγος ΠΕ82