ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕ.Λ. ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΓΕ.Λ. ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ
25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 1
Email: mail@lyk-kam-vourl.fth.sch.gr
Τηλέφωνο:2235080444

Το ΓΕ.Λ. Καμένων Βούρλων δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά Γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης, στα πλαίσια του Αναλυτικού Προγράμματος, της Β΄ τάξης του σχολείου στη Θεσσαλονίκη, το διάστημα 03/04/2024 έως 05/04/2024.

Στοιχεία Εκδρομής
1. Τόπος μετακίνησης: Καμένα Βούρλα – Θεσσαλονίκη – Καμένα Βούρλα
2. Ημερομηνία αναχώρησης: 03-04-2024
3. Ημερομηνία επιστροφής: 05-04-2024
4. Αριθμός συμμετεχόντων: 50
5. Τάξη: Β΄ Λυκείου
6. Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: 3
7. Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο

Απαιτήσεις Προσφοράς
1. Κατάλυμα: Ξενοδοχείο 3* ή 4*
 η διαμονή στα ξενοδοχεία: σε δίκλινα – τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς με πρωινό.
 θα πραγματοποιηθούν (02) δύο διανυκτερεύσεις στη Θεσσαλονίκη.
 τα ξενοδοχεία τα οποία θα προταθούν να αναφέρονται ονομαστικά, να δηλώνεται η κατηγορία τους και κατά προτίμηση να είναι στο κέντρο της πόλης.
2. Λοιπές υπηρεσίες:
 Το λεωφορείο θα χρησιμοποιηθεί για όλες τις μετακινήσεις- περιηγήσεις της εκδρομής.
 Να κατατεθεί υπεύθυνη δήλωση ότι σε περίπτωση που δημιουργηθεί πρόβλημα με ευθύνη του πρακτορείου θα γίνει αντικατάσταση λεωφορείου ή οδηγού για την απρόσκοπτη συνέχιση της εκδρομής.
3. Δικαιολογητικά πρακτορείου:
 Υπεύθυνη δήλωση που θα φαίνεται ότι το λεωφορείο πληροί τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και είναι τεχνικά ελεγμένο από τις δημόσιες υπηρεσίες.
 Να υπάρχει το ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο να είναι σε ισχύ.
 Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
 Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, ασφαλιστήριο συμβόλαιο προσωπικών ατυχημάτων ταξιδιού με επέκταση καλύψεων COVID-19).
4. Κατάθεση δικαιολογητικών – Οικονομικής προσφοράς:
 Προκειμένου και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία να επιλεγεί το ταξιδιωτικό γραφείο που θα οργανώσει την παραπάνω εκδρομή των μαθητών του σχολείου μας, οι προσφορές πρέπει να αποσταλούν με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση mail@lyk-kam-vourl.fth.sch.gr ή να κατατεθούν αυτοπροσώπως ή με εταιρεία ταχυμεταφοράς για λογαριασμό του προσφέροντος έως την Τρίτη 05/03/2024 και ώρα 12:00 μ.μ. σε σφραγισμένο φάκελο. Η επιλογή του πρακτορείου θα πραγματοποιηθεί από επιτροπή που συστήνεται σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία ενώ οι προσφορές θα ανοιχθούν ενώπιον των ενδιαφερομένων και στη συνέχεια θα αξιολογηθούν.
Η προσφορά θα αναγράφει:
 Υποχρεωτικά τη συνολική επιβάρυνση της εκδρομής για τους μαθητές και τους συνοδούς.
 Υποχρεωτικά την επιβάρυνση ανά μαθητή (50 μαθητές)
 Στις ανωτέρω τιμές θα συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α.
 Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.
 Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. Αρ.20883/ΓΔ4 της 13/02/2020 και τη σχετική νομοθεσία.
 Όλα τα ανωτέρω πρέπει να τηρηθούν υποχρεωτικά και να βεβαιώνονται με υπεύθυνη δήλωση ή δικαιολογητικό, εκεί που απαιτείται.

Η επιτροπή αξιολόγησης, πέραν της τιμής, συνεκτιμά την αρτιότητα του αναλυτικού προγράμματος, το εύρος των προσφερόμενων παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει τον μειοδότη.

Καμένα Βούρλα, 26/02/2024
Μεράντζα Ευδοκία