Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για Διδακτική Επίσκεψη Μαθητών του 7ου Γυμνασίου Λαμίας

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡ. Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

Λαμία     9 – 12 – 2013

Αρ. Πρωτ. 1105

——————————————————————————————–

Ταχ. Δ/νση:  Ταϋγέτου 13,    Λαμία

Τ.Κ.: 35100

Τηλέφωνο:2231021397 Fax: 2231021396

email: mail@7gymlamias.fth.sch.gr

Το 7ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής – διδακτικής επίσκεψης εντός σχολικού ωραρίου, στα πλαίσια του Πολιτιστικού προγράμματος «Ηλεκτρονικό Μαθητικό Έντυπο».

Προορισμός: Δημοτική Πινακοθήκη Δήμου Λαμιέων

Διάρκεια: 10:30-13:45

Μεταφορικά μέσα: Λεωφορείο

Ημερομηνία αναχώρησης: 19-12-2013

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 20

Αριθμός καθηγητών που συνοδεύουν: 2

Ø  10:30΄: Αναχώρηση από το σχολείο.

Ø  10:45΄: Άφιξη στη Δημοτική Πινακοθήκη

Ø  13:15΄: Αναχώρηση από τη Δημοτική Πινακοθήκη.

Ø  13:30΄: Άφιξη στο σχολείο.

Απαιτείται Γενική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία .

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή. Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο 7ο Γυμνάσιο αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς το αργότερο μέχρι και την Παρασκευή 13-12-2013. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Χρήστος Κ. Ρήγας