Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκδρομή μαθητών του 2ου Επαγγελματικού Λυκείου Λαμίας.

2ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (2ο ΕΠΑΛ ΛΑΜΙΑΣ)
Tαχ. Δ/νση: Καποδιστρίου 27
Τ.Κ. – Πόλη: 35100 – Λαμία
E-mail: mail@2epal-lamias.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Βουρλάκης Αθανάσιος
Τηλέφωνο: 2231022715, fax: 2231026781

Ο Διευθυντής του 2ου ΕΠΑΛ Λαμίας, προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από Ταξιδιωτικά Γραφεία, για τη διοργάνωση τριήμερης εκδρομής μαθητών της Γ’ τάξης. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από 13–2–2013, ημέρα Τετάρτη, μέχρι και 15–2–2013, ημέρα Παρασκευή στη Θεσσαλονίκη.
Ο αριθμός των μαθητών θα είναι 17 και 3 οι συνοδοί καθηγητές.

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου τουλάχιστον τριών αστέρων, καθώς και το τι θα προσφέρει.
• Είδος δωματίων (δίκλινα, τρίκλινα).
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
• Φ.Π.Α.
• Συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.

Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές πρέπει θα κατατεθούν μέχρι τη Τρίτη 11–12–2012, και ώρα 12:00, οπότε θα γίνει και το άνοιγμα των προσφορών, στο Γραφείο του Διευθυντή του 2ου Επαγγελματικού Λυκείου Λαμίας (Καποδιστρίου 27, 35100, ΛΑΜΙΑ).

Το πρόγραμμα εκδρομής έχει ως εξής:

1η ΗΜΕΡΑ Τετάρτη 13–2–2013
Αναχώρηση από Λαμία, και με ενδιάμεσες στάσεις άφιξη στη Βεργίνα και επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο. Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη, τακτοποίηση στο ξενοδοχείο και μεσημεριανό φαγητό. Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο. Διανυκτέρευση.

2η ΗΜΕΡΑ Πέμπτη 14–2–2013
Πρόγευμα. Επίσκεψη στο Νοσοκομείο Δερματικών Παθήσεων. Επίσκεψη στο Πλανητάριο και μεσημεριανό φαγητό. Επίσκεψη στον Άγιο Δημήτριο και το εμπορικό κέντρο, βραδινό φαγητό και επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

3η ΗΜΕΡΑ Παρασκευή 15–2–2013
Πρόγευμα. Επίσκεψη στο Γενικό Νοσοκομείο Παπανικολάου. Μεσημεριανό φαγητό και επιστροφή στο ξενοδοχείο. Αναχώρηση για Λαμία στις 16:00. Στάση στα Τέμπη και άφιξη στη Λαμία περίπου στις 20:00.

Λαμία 4–12–2012

Αθανάσιος Βουρλάκης