Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος υποβολής προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για την ημερήσια εκδρομή χωρίς διανυκτέρευση στους ΔΕΛΦΟΥΣ – ΓΑΛΑΞΙΔΙ της Γ΄ τάξης του 2ου Γυμνασίου Λαμίας

Το 2ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται Οικονομικές προσφορές από Ταξιδιωτικά Γραφεία για την ημερήσια, χωρίς διανυκτέρευση εκδρομή των μαθητών της Γ΄ τάξης του, που έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη 30-04-2015 με προορισμό τους ΔΕΛΦΟΥΣ – ΓΑΛΑΞΙΔΙ με το παρακάτω πρόγραμμα:

08.00: Αναχώρηση από το σχολείο.

09.30: Άφιξη στην Άμφισσα. Επίσκεψη στο Μητροπολιτικό Ναό της πόλης (αγιογραφίες του Σπ. Παπαλουκά) –μικρό διάλλειμα.

10:30: Αναχώρηση για Δελφούς

10:50: Άφιξη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Δελφών, επίσκεψη και στη συνέχεια περιήγηση στον Αρχαιολογικό χώρο.

13.00: Άφιξη στο ΧρυσόΠαραμονή για φαγητό.

15.15: Αναχώρηση για Γαλαξίδι.

15.45: Άφιξη στο Γαλαξίδι. Περιήγηση στα ιστορικά σημεία της πόλης: ηλιακό ρολόι της Αγίας Παρασκευής, ξυλόγλυπτο τέμπλο του ναού του Αγ. Νικολάου, Ναυτικό & Ιστορικό μουσείο καθώς στις συνοικίες του παραδοσιακού οικισμού με τα νεοκλασικά καπετανόσπιτα και την παραλία.

18.00: Αναχώρηση για Λαμία με μικρή στάση στην Ιτέα.

20.30: Άφιξη στη Λαμία.

Συμμετέχουν 79 μαθητές και 4 συνοδοί καθηγητές. Το μεταφορικό μέσο θα είναι δυο (2) λεωφορεία (όχι διώροφα). Ημερομηνία αναχώρησης και επιστροφής η 30η Απριλίου 2015.

Τα ενδιαφερόμενα Ταξιδιωτικά Γραφεία πρέπει να καταθέσουν στο σχολείο:

1. Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή,
  2. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας,
  3. Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ,
  4. Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι τα οχήματα που θα χρησιμοποιηθούν στην εκδρομή έχουν περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτουν δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρά την ημέρα της εκδρομής.

Τα παραπάνω στοιχεία και η οικονομική προσφορά με το συνολικό κόστος της εκδρομής, περιλαμβανομένου ΦΠΑ και με το κόστος ανά μαθητή, πρέπει να παραδοθεί σε κλειστό φάκελο στο 2ο Γυμνάσιο Λαμίας (Παπαβασιλείου 4 – Λαμία – 35100) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι Δευτέρα 9-3-2015 και ώρα 13.30΄.

Παναγιώτης Τζανετάκης