3ο Γυμνάσιο Λαμίας: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος (υποβολή προσφορών) από ταξιδιωτικά γραφεία για τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Άρτα

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ
Tαχ. Δ/νση: Σπ. Μουστακλή 6 Λαμία
Πόλη – ΤΚ: Αφανός Λαμία – 35 100
Web: http://www.3gymlamias.gr
E-mail: mail@3gym-lamias.fth.sch.gr
Τηλέφωνο: 22310 52433
Fax: 22310 22476

24-3-2015

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το 3ο Γυμνάσιο Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τριήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης του σχολείου μας στην Άρτα, στα πλαίσια του εγκεκριμένου Περιβαλλοντικού Προγράμματος του σχολείου μας με θέμα «Το μεγάλο ταξίδι των ποταμών-Υγροβιότοποι και Οικολογικό Σχολείο», στις 26 Απριλίου 2015, ημέρα Κυριακή,  με χρήση μεταφορικού μέσου με τα εξής χαρακτηριστικά:

Προορισμός: Άρτα
Διάρκεια: Από 26 Απριλίου 2015- 28 Απριλίου 2015
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 43
Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: 3
Αναχώρηση: 26/4/2015, ημέρα Κυριακή, ώρα 6:00 πμ
Μεταφορικό μέσο: Λεωφορεία, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας)
Υπεύθυνη: Τριανταφύλλου Νίκη
Συνοδοί καθηγητές: Ρούτσια Μαρία, Νταλαγεώργου Μαρίνα

Πρόγραμμα (αναλυτικά)

1η ημέρα

1. Αναχώρηση από Λαμία, 6:00 πμ
  2. Ενδιάμεση στάση στην Καλαμπάκα και άφιξη στα Γιάννενα: 10:30 πμ
  3. Επίσκεψη στο Μουσείο κέρινων ομοιωμάτων και αναχώρηση για Άρτα
  4. Άφιξη (ξενοδοχείο): 14:00 μμ

2η ημέρα

1. Επίσκεψη στη λίμνη Ζηρού – Μεσημεριανό φαγητό στην Άρτα
  2. Απόγευμα: Κ.Π.Ε. Αράχθου

3η ημέρα

1. Επίσκεψη στο φράγμα της ΔΕΗ, Υ/Η σταθμός Πουρναρίου, κάστρο Άρτας, Αρχχαιολογικό Μουσείο, Γιοφύρι Άρτας
  2. Αναχώρηση από την Άρτα: 15:30 μμ
  3. Άφιξη στη Λαμία: 21:30 μμ (με ενδιάμεση στάση)

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη «Τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Άρτα» στο γραφείο του Διευθυντή του 3ου Γυμνασίου Λαμίας (Ταχ. Δ/νση: 3ο Γυμνάσιο Λαμίας, Σπ. Μουστακλή 6, Αφανός- Λαμία, ΤΚ 35 100) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 2 Απριλίου 2015 (ώρα 13:00 μμ).

Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

-Ο-
Διευθυντής