ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗ Β΄ΤΑΞΗ ΤΟΥ 5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΟ ΚΠΕ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ

5ο Γυμνάσιο Λαμίας

Αμπλιανίτη 20-22

mail@5gym-lamias.fth.sch.gr

Το 5ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτική εκδρομής της Β΄ τάξης στο Βόλο-Μακρινίτσα στα πλαίσια της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Το αναλυτικό πρόγραμμα, με το οποίο θα επιτευχθεί ο σκοπός της εκδρομής καθώς και η ασφαλής μετακίνηση των μαθητών, είναι:

• Αναχώρηση την Τετάρτη 22-04-2015 από το 5ο Γυμνάσιο και ώρα 08:00 π.μ.
  • Άφιξη στο Βόλο 09:30 π.μ.
  • Αναχώρηση για ΚΠΕ Μακρινίτσας 10:00 π.μ.
  • Άφιξη στο ΚΠΕ Μακρινίτσας 10:30 π.μ.
  • Δραστηριότητες στο ΚΠΕ Μακρινίτσας.
  • Αναχώρηση για Πορταριά μετά την ολοκλήρωση των δραστηριοτήτων.
  • Άφιξη στην Πορταριά.
  • Φαγητό, ξεκούραση, περιήγηση.
  • Αναχώρηση για Βόλο 16:00 μ.μ.
  • Άφιξη στο Βόλο 16:30 μ.μ. Ελεύθερος χρόνος.
  • Αναχώρηση για Λαμία 18:30 μ.μ.
  • Άφιξη στη Λαμία 20:00 μ.μ.

Μεταφορικό μέσο :  λεωφορείο

Αριθμός μαθητών : 21

Συνοδοί καθηγητές : 3

Ζητείται προσφορά που να περιλαμβάνει το κόστος μεταφοράς με λεωφορείο. Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης  διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα και υπεύθυνη δήλωση  ότι το γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να έχουν παραδοθεί σε κλειστό φάκελο στο 5ο Γυμνάσιο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως μέχρι την Παρασκευή 03-04-2015 και ώρα 12:00.

Λαμία 30-3-2015

Η Δ/ΝΤΡΙΑ