ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ 8ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ (ΡΟΔΙΤΣΑΣ)

8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΡΟΔΙΤΣΑΣ)

Tαχ. Δ/νση:     Ροδίτσα Λαμίας

Τ.Κ. – Πόλη:    35100 Λαμία

E-mail:            mail@8gym-lamias.fth.sch.gr

Πληροφορίες:  Kαρανάσιος Δημήτριος

Τηλέφωνο:       2231025187

FAX:     2231025337

Το 8ο Γυμνάσιο Λαμίας (Ροδίτσας) δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Γ’ τάξης του σχολείου μας.

• Προορισμός:  Κ.Π.Ε. Καρπενησίου (και μία μετακίνηση 10 χλμ. στο Καρπενήσι)
  • Διάρκεια: 2 ημέρες
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 20/03/2013
  • Ημερομηνία επιστροφής: 21/03/2013
  • Μεταφορικό μέσον: 1 λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότης, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 22
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο              8ο Γυμνάσιο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 21/02/2013. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και μαθητών.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ