ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΗ (4) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΕΠΑΛ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

1ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ (1ο ΕΠΑΛ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ)
Tαχ. Δ/νση: Εργ. Κατοικίες Μακρακώμης
Τ.Κ. – Πόλη: 35011 – Μακρακώμη
E-mail: mail@1epal-makrak.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Ντζόιδος Κωνσταντίνος
Τηλέφωνο: 2236022343, fax: 2236023875
Ο Αν. Διευθυντής του 1ου ΕΠΑΛ Μακρακώμης, προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από Ταξιδιωτικά Γραφεία, για τη διοργάνωση τετραήμερης (4ης) εκδρομής μαθητών της Γ΄ τάξης.

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από 13-3-2018, ημέρα Τρίτη, μέχρι και   16–3–2018, ημέρα Παρασκευή στη Θεσσαλονίκη .

Ο αριθμός των μαθητών θα είναι 22 και οι συνοδοί καθηγητές 2 (δυο).
Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν και να αναφέρουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου τουλάχιστον δυο (2) αστέρων, καθώς και το τι θα προσφέρει.
• Είδος δωματίων δίκλινα τέσσερα (4), τρίκλινα δύο (2), τετράκλινα δύο (2) και δύο (2) μονόκλινα για τους συνοδούς.
• Ασφαλιστική (προαιρετική) «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση) που θα αναφέρεται και κατά άτομο
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
• Φ.Π.Α.
• Συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές πρέπει να κατατεθούν μέχρι την Τρίτη 27–2–2018, και ώρα 12:00, οπότε θα γίνει και το άνοιγμα των προσφορών, στο Γραφείο του Διευθυντή του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Μακρακώμης (Εργ. Κατοικίες Μακρακώμης).
Το πρόγραμμα εκδρομής έχει ως εξής:

Ημέρα 1η (13/3/2018):  Συγκέντρωση στο χώρο του σχολείου και αναχώρηση στις 8.00 π.μ. Ενδιάμεση στάση και επίσκεψη στο μουσείο της Βεργίνας. Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη ,τακτοποίηση στο ξενοδοχείο, επίσκεψη στα κάστρα ,δείπνο και επιστροφή στο ξενοδοχείο.

Ημέρα 2η: (14/3/2018): Πρωινό και αναχώρηση από το ξενοδοχείο για επίσκεψη στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας (12∶30 μμ) και στη συνέχεια μεσημεριανό φαγητό. Περιήγηση στο εμπορικό κέντρο Mediterranean Cosmos. Βραδινό φαγητό και επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

Ημέρα 3η (15/3/2018): Πρωινό και αναχώρηση από το ξενοδοχείο για επίσκεψη στο πολεμικό μουσείο (12∶00 μμ) και στη συνέχεια μεσημεριανό φαγητό. Περιήγηση στο εμπορικό κέντρο της πόλης και τον Λευκό Πύργο. Δείπνο και επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

Ημέρα 4η (16/3/2018): Πρωινό και αναχώρηση από το ξενοδοχείο για τον Άγιο Δημήτριο και άλλες εκκλησίες. Γεύμα και αναχώρηση για Μακρακώμη στις 15.00 μ.μ. Ενδιάμεση στάση και άφιξη στη Μακρακώμη περίπου στις 20.00.

Μακρακώμη 21–2–2018
Ο Αν. Διευθυντής