Πρόσκλησης κατάθεσης προσφοράς του ΕΠΑΛ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ για μετακίνηση στην ΙΤΑΛΙΑ στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+

Το 1ο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Μακρακώμης ζητά κατάθεση προσφορών, σύμφωνα με την 20883/ΓΔ4/ Υ.Α., ΦΕΚ 456 τ.Β΄/13-02-2020, για την πραγματοποίηση μετακίνησης, στην ΙΤΑΛΙΑ, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+, τομέας Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Βασική δράση ΚΑ1 με κωδικό: 2021- 1-EL01-KA122-VET-000030900 και τίτλο: « Βιώσιμες πρακτικές και ψηφιακές μεθοδολογίες διασφάλισης της λειτουργικότητας και της γονιμότητας του εδάφους» στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας. Παρακαλούμε να μας αποστείλετε προσφορά, έως τις 14 Μαρτίου και ώρα 12:00. Η μετακίνηση θα πραγματοποιηθεί ως εξής:
Αναχώρηση 1 Απριλίου 2022 και Επιστροφή 15 Απριλίου 2022, με τη συμμετοχή δέκα(14) μαθητών και δύο (02) συνοδών εκπαιδευτικών.
Συνολικά δεκαέξι (16) άτομα.
Η προσφορά θα περιλαμβάνει μόνο μετακίνηση(οδικώς & ακτοπλοϊκώς με καμπίνες) από Μακρακώμη – Ηγουμενίτσα – Μπάρι – Σαλέρνο και επιστροφή.

Απαιτείται Ασφάλιση Αστικής Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Μακρακώμης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, και όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail), το αργότερο μέχρι 14-03-2022 και ώρα 12:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.
Η αξιολόγηση και επιλογή της προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του Σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, και εκπρόσωπο των μαθητών.

Καλιώρας Χρήστος ΠΕ83