Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Γυμνασίου Μακρακώμης για Ημερήσια Εκπαιδευτική Επίσκεψη στην Καρδίτσα – Τρίκαλα στις 15-12-2023

ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ
ΜΑΚΡΑΚΩΜΗ, Τ.Κ. 35011
Τηλ. 2236350524
mail@gym-makrak.fth.sch.gr
Το ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση Ημερήσιας Εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του Γυμνασίου στην Καρδίτσα-Τρίκαλα την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023.
Προορισμός: Καρδίτσα-Τρίκαλα
Αναχώρηση: Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023
Διάρκεια: 1 ημέρα
Μεταφορικά μέσα: 2 λεωφορεία
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 90
Αριθμός συνοδών καθηγητών : 05+
Ενδεικτικό Πρόγραμμα Εκπαιδευτικής επίσκεψης :
8:00: Αναχώρηση από το χώρο του σχολείου με μισθωμένο λεωφορείο και ύστερα από τον προβλεπόμενο έλεγχο της Τροχαίας.
στάση για ξεκούραση
09:30: Στάση για ξεκούραση στην Καρδίτσα.
10:30: Αναχώρηση για Τρίκαλα.
11:15: Άφιξη στα Τρίκαλα στο θεματικό πάρκο “μύλο των ξωτικών”.
14:30: Ελεύθερος χρόνος στο κέντρο της πόλης.
17:30: Αναχώρηση για Μακρακώμη.
19:30: Άφιξη στο Μακρακώμη. Λήξη εκδρομής.
Ζητείται προσφορά που να περιλαμβάνει το κόστος μεταφοράς/μετακίνησης και απαιτούνται:
1. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2. Πρόσθετη Ασφάλιση για κάθε συμμετέχοντα που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
4. Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και για το κόστος ανά μαθητή/τρια.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του Σχολείου, το Σύλλογο Διδασκόντων, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Μακρακώμης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, είτε με κλειδωμένο email (στην ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@gym-makrak.fth.sch.gr), το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 07-12-2023 και ώρα 12:00 μ.μ. (καταληκτική ημερομηνία).
Μακρακώμη, 01-12-2023
Μπουλαλάς Ιωάννης