ΓΕΛ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ  ΚΑΙ  ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ  Α’ ΒΑΘΜΙΑΣ & Β’ ΒΑΘΜΙΑΣ

ΕΚΠ/ΣΗΣ   ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ  Δ.Ε ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ                                Σπερχειάδα, 14-02-2023

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ

Ταχ. Δ/νση : Σπ. Δημητράκου 35

Σπερχειάδα 35003

ΤΗΛ : 2236350545

Πληρ.: Γεωργαντάς Γ.

mail: lyksperc@sch.gr

«ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ  ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ  ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ»

Το  Γενικό Λύκειο Σπερχειάδας  θα πραγματοποιήσει  τριήμερη  εκπαιδευτική εκδρομή  των μαθητών της Β΄ τάξης.  Για το σκοπό αυτό ζητούνται από τα ενδιαφερόμενα Ταξιδιωτικά Πρακτορεία έγγραφες-κλειστές προσφορές, οι οποίες θα πληρούν τις παρακάτω προϋποθέσεις:

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: Ιωάννινα

Η εκδρομή θα γίνει από  ΠΕΜΠΤΗ  16-03-2023  έως  ΣΑΒΒΑΤΟ   18-03-2023

Συμμετέχοντες: μαθητές (22) και συνοδοί καθηγητές (2).

Οι διανυκτερεύσεις (2) μέσα στα Ιωάννινα σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 3* στο κέντρο της πόλης, σε τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και σε μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.

Η μεταφορά των μαθητών να γίνει με λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα της εκδρομής που επισυνάπτεται και να είναι δυνατό η σειρά των επισκέψεων να τροποποιηθεί ανάλογα τις καιρικές συνθήκες.

Ασφάλιση επαγγελματικής αστικής ευθύνης διοργανωτή και προσωπικού ατυχήματος και ασθένειας.

Το ταξιδιωτικό γραφείο να διαθέτει όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις  και ειδικό σήμα    λειτουργίας σε ισχύ.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται το συνολικό κόστος της εκδρομής, καθώς και το κόστος ανά μαθητή.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν στη διεύθυνση του σχολείου (ΓΕ. Λ. Σπερχειάδας )  έγγραφες σφραγισμένες προσφορές και email ( με κλειδωμένο κωδικό)μέχρι την Τετάρτη 8-3-2023 και ώρα 12:00 μ.μ. οπότε και θα ανοιχθούν στο γραφείο του  Διευθυντή  του ΓΕ. Λ. Σπερχειάδας παρουσία επιτροπής που θα οριστεί.

Οι προσφορές θα περιγράφουν αναλυτικά τις παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την 20883/ΓΔ4/ Υ.Α., ΦΕΚ 456 τ.Β΄/13-02-2020, . ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ  στον φάκελο της προσφοράς  να  περιέχεται  και το ειδικό σήμα καταλληλόλητας – λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 16-3-23: Αναχώρηση από το ΓΕ. Λ. Σπερχειάδας στις 8.00 π.μ. με ενδιάμεση στάση στα Τρίκαλα. Επίσκεψη στο μουσείο του Βρέλη. Άφιξη στο ξενοδοχείο το απόγευμα και τακτοποίηση στα δωμάτια. Το βράδυ περιήγηση και μία πρώτη γνωριμία με την πόλη των Ιωαννίνων  Διανυκτέρευση.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17-03-23 : Μετά το πρωινό αναχώρηση γύρω στις 9:00 π.μ. για τα Ζαγοροχώρια. Επίσκεψη στο φαράγγι του Βίκου. Βραδινή έξοδος στην πόλη και διανυκτέρευση.

ΣΑΒΒΑΤΟ  18-03-23 : Μετά το πρωινό αναχώρηση γύρω στις 9:30 π.μ. και επίσκεψη στο Σπήλαιο των Ιωαννίνων και στο Νησί. Αναχώρηση από τα Ιωάννινα για το Μέτσοβο.  Μεσημεριανό ελαφρύ γεύμα, αναχώρηση για Τρίκαλα  και επιστροφή στη Σπερχειάδα

Το πρόγραμμα και η σειρά των επισκέψεων δύναται να τροποποιηθεί ανάλογα των καιρικών συνθηκών.

Ο  Διευθυντής

Γεωργαντάς Γιώργος