ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ 1ου ΕΠΑΛ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣTO ΝΑΥΠΛΙΟ – ΤΟΛΟ

Το 1ο  Ημερήσιο ΕΠΑΛ Μακρακώμης δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής διδακτικής επίσκεψης των μαθητών του σχολείου μας, σύμφωνα με την υπ. αριθμ. Πρωτ. Φ11/126281/Δ7/14-10-2022, στο ΝΑΥΠΛΙΟ – ΤΟΛΟ.

Το πρόγραμμα της εκδρομής έχει ως εξής:

Σ Χ Ο Λ Ι Κ Η   Ε Κ Δ Ρ Ο Μ Η   ΤΟΥ  ΕΠΑ. Λ   Μ Α Κ Ρ Α Κ Ω Μ Η Σ

Σ Τ Ο   Ν Α Υ Π Λ Ι Ο – ΤΟΛΟ      26  έως  30  ΑΠΡΙΛΙΟΥ  2023

Ημέρα 1η (26/4/2023): . Συγκέντρωση στο χώρο του σχολείου και αναχώρηση στις         (Τετάρτη)                         08:00πμ. Ολιγόλεπτη στάση  στην Κόρινθο (Ισθμό της                                                      Κορίνθου).  Αναχώρηση για ΜΥΚΗΝΕΣ, άφιξη και ξενάγηση                                              στον αρχαιολογικό χώρο. Κατά το μεσημέρι άφιξη στο                                                      ΚΕΠΕΑ Ν. Κίου. Ενημέρωση και αναχώρηση για ΤΟΛΟ.                                                  Τακτοποίηση, γεύμα, ξεκούραση. Το απόγευμα περιήγηση                                                  στο ΝΑΥΠΛΙΟ. Βραδινή  έξοδος, επιστροφή, διανυκτέρευση.

Ημέρα 2η(27/4/2023):    8:00-9:00 π.μ. πρόγευμα.

(Πέμπτη)                           10:00 π.μ. άφιξη στη ΝΕΜΕΑ. Επίσκεψη στο κτήμα                                                           ΣΚΟΥΡΑ. Ξενάγηση στους βιολογικούς αμπελώνες.                                                     Γνωριμία με αειφορικές πρακτικές. Επίσκεψη στο                                                             ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ ΣΚΟΥΡΑ, ξενάγηση. Γεύμα στο Ναύπλιο.                                                   Απογευματινή βόλτα στην Ακροναυπλία.

Βραδινή έξοδος, επιστροφή, διανυκτέρευση.

Ημέρα 3η(28/4/2023):   8:30-9:30 πρόγευμα.

(Παρασκευή)                    11:00 π.μ. Άφιξη στο ΛΥΓΟΥΡΙΟ ,στην ΕΛΑΙΟΥΡΓΙΑ                                                       ΕΠΙΔΑΥΡΙΑΣ ΓΗΣ «ΜΕΛΑΣ» (Παραγωγή και τυποποίηση                                                βιολογικού έξτρα παρθένου ελαιόλαδου),ξενάγηση,                                                          παρατήρηση, καταγραφή πρακτικών ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ                                                            ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑΣ.  Επίσκεψη στην ΕΠΙΔΑΥΡΟ (αρχαίο θέατρο).                                          Γεύμα στο Ναύπλιο. Απογευματινή επίσκεψη στο ιστορικό                                                  κέντρο του Ναυπλίου. Βραδινή έξοδος, διανυκτέρευση.

Ημέρα 4η(29/4/2023):    8:30-9:30 πρόγευμα.

(Σάββατο)                        Επίσκεψη στο Εξειδικευμένο Βιολογικό Παντοπωλείο ¨ΕΥ                                                ΓΕΥΣΕΙΣ» στο Ναύπλιο. Επίσκεψη στο Παλαμήδι. Γεύμα.                                                 Απογευματινή  και βραδινή έξοδο στο Ναύπλιο.

Ημέρα 5η(30/4/2023):    8:30-9:30 πρόγευμα.

(Κυριακή)                        Επίσκεψη  στην ΠΟΤΟΠΟΙΙΑ ΚΑΡΩΝΗ στο Ναύπλιο.                                                       Ξενάγηση  στο  μουσείο ούζου. Καθοδόν   για Μακρακώμη                                             με ενδιάμεσες στάσεις. Εκτιμώμενη ώρα επιστροφής στη                                                   Μακρακώμη 20:30μμ.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει μετακίνηση(οδικώς) από Μακρακώμη – Ναύπλιο – Τολό – Μακρακώμη και τις επιμέρους μετακινήσεις που προβλέπει το πρόγραμμα.

Ζητείται προσφορά :

• για το συνολικό κόστος της εκδρομής,  και
  • για το κόστος ανά μαθητή
  • αριθμός μαθητών :20
  • αριθμός συνοδών :3

Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Μακρακώμης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπωςκαι όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail), το αργότερο μέχρι 17-03-2023 και ώρα 12:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από  επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του Σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, και εκπρόσωπο των μαθητών.

Καλιώρας Χρήστος ΠΕ83