ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ Γ ΤΑΞΗ 5ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ

Προκήρυξη Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για ΗΜΕΡΗΣΙΑ εκπαιδευτική εκδρομή του 5ου Γυμνασίου Λαμίας στους ΔΕΛΦΟΥΣ

5ο Γυμνάσιο Λαμίας
Αμπλιανίτη 20-22, Τ.Κ. 35132, ΛΑΜΙΑ
Τηλ. 22313 50190
mail@5gym-lamias.fth.sch.gr
Το 5ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ΄ τάξης στους ΔΕΛΦΟΥΣ (8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023)
Προορισμός: ΔΕΛΦΟΙ
Αναχώρηση: ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023 (Ώρα 8:00 πμ)
Επιστροφή : 18:00μμ

Ενδεικτικό Πρόγραμμα Εκδρομής
-8:00: Αναχώρηση από το χώρο του 5ου Γυμνασίου Λαμίας
-10:00 Άφιξη στους Δελφούς ( Αρχαιολογικός χώρος και μουσείο/ 2ωρη ξενάγηση)
12:30 Αναχώρηση για ΑΡΑΧΟΒΑ
13:00 Άφιξη στην ΑΡAΧΟΒΑ Περιήγηση και Γεύμα
16:00 Αναχώρηση από Αράχοβα
18: 00 Άφιξη στη Λαμία
Το πρόγραμμα ενδέχεται να τροποποιηθεί κατά περίπτωση.

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 74
Αριθμός συνοδών καθηγητών : 05
Ζητείται προσφορά για τις μετακινήσεις που να περιλαμβάνει το κόστος μεταφοράς/μετακίνησης. Απαιτείται :
1. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2. Πρόσθετη Ασφάλιση για κάθε συμμετέχοντα που να καλύπτει τα έξοδα σεπερίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
6. Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και για το κόστος ανά μαθητή/τρια.
Η αξιολόγηση των προσφορών και η επιλογή πρακτορείου θα γίνει από Επιτροπή αξιολόγησης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο της Διευθύντριας του 5ου Γυμνασίου Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την ΠΕΜΠΤΗ 02-11-2023 και ώρα 12:00 π.μ. (καταληκτική ημερομηνία).
Λαμία, 24-10-2023
Ρήγα Παρασκευή