ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤO ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ- BOΥΔΑΠΕΣΤΗ-ΒΙΕΝΝΗ ΤΟΥ ΓΕΛ ΜΑΡΤΙΝΟΥ

1η ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Γενικό Λύκειο Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση επταήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Τρίτης (Γ’) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:
• Προορισμός: Βελιγράδι-Bουδαπέστη-Βιέννη
• Διάρκεια: επτά (07) ημέρες
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: δεκαεπτά (17)
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: τρεις(3)
• Ημερομηνία αναχώρησης: 12/12/2023
• Ημερομηνία επιστροφής: 18/12/2023
• Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο 40 τουλάχιστον θέσεων κ όχι mini bus (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας , ζώνες ασφαλείας κλπ)
• Διανυκτερεύσεις: Έξι (06) (Mία(01) στο Βελιγράδι ,Τέσσερις(04) στην Βουδαπέστη ,Μία(01)στο Νις)
Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 4**** (κατ’ ελάχιστο) με ημιδιατροφή (απαιτούνται αναλυτικά τα ονόματα των Ξενοδοχείων)

Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία καθώς και ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.
1η Ημέρα: Αναχώρηση Μαρτίνο –Βελιγράδι
2η Ημέρα : Αναχώρηση για Βουδαπέστη
3η Ημέρα : Ξενάγηση στη Βουδαπέστη
4η Ημέρα: Αναχώρηση για Άγιο Ανδρέα-Βίζενγκραντ-Έστεργκομ
5η Ημέρα: Αναχώρηση για Βιέννη-επιστροφή στην Βουδαπέστη
6η Ημέρα: Αναχώρηση για Νις
7η Ημέρα: Αναχώρηση για Βελιγράδι- επιστροφή στο Μαρτίνο.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Μαρτίνου, Τ.Κ. 35005, Μαρτίνο) ηλεκτρονικά, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 26-10-2023 και μέχρι ώρα 12.30 μμ. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από την Διευθύντρια του σχολείου, τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.