(Ανακοινοποίηση – Αλλαγή προορισμού) Πρόσκληση υποβολής προσφορών για την πολυήμερη εκδρομή της Γ’ τάξης του Γενικού Λυκείου Ελάτειας στο Άμστερνταμ

Προορισμός : Ολλανδία Άμστερνταμ

Διάρκεια : Πέντε ημέρες (4 διανυκτερεύσεις) από 04/12/2023 (αναχώρηση) έως 8/12/2023 (επιστροφή)
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών – μαθητριών: Δέκα (10)

Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (2)

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

• Αεροπορικά εισιτήρια οικονομικής θέσης με ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΠΤΗΣΗ(όχι με low cost εταιρίες) και ώρες πτήσεων. Πρωινή πτήση αναχώρησης από Ελ. Βενιζέλος και απογευματινή/βραδινή πτήση επιστροφής από Άμστερνταμ.
  • Αποσκευή και χειραποσκευή ανά επιβάτη.
  • 4 διανυκτερεύσεις με πρωινό  σε ξενοδοχείo  4*  σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και σε μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.   Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ονομασία και στην κατηγορία του ξενοδοχείου
  • Δημοτικούς φόρους ξενοδοχείων  για όλους του συμμετέχοντες της εκδρομής .
  • Λεωφορείο με κατάλληλες προδιαγραφές στην  αποκλειστική διάθεση  καθ’ όλη την διάρκεια της εκδρομής.
  • Ελληνόφωνους ξεναγούς, πιστοποιημένους από τους οργανισμούς τουρισμού.
  • Έμπειρο συνοδό – αρχηγό σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής
  • Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία .
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, ασφαλιστήριο συμβόλαιο προσωπικών ατυχημάτων ταξιδιού με επέκταση καλύψεων COVID-19).
  • Μεταφορά από το χώρο του σχολείου στο αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος & αντιστρόφως .

Αναφέρουμε ενδεικτικά το πρόγραμμα της εκδρομής:

• Επισκέψεις και ξεναγήσεις στα σημαντικότερα μνημεία και αξιοθέατα της πόλης (Μουσείο Βαν Γκογκ, Σπίτι Άννας Φρανκ, Βασιλικό Παλάτι, Μουσείο Ρέμπραντ κτλ)
  • Εκδρομή σε παραδοσιακά χωριά κοντά στο Άμστερνταμ (ανεμόμυλοι)
  • Εκδρομή Ρότερνταμ – Χάγη
  • Κρουαζιέρα στα κανάλια  της πόλης

Η σειρά των επισκέψεων και οι ακριβείς ημέρες και ώρες θα καθοριστούν μετά από συνεννόηση με το Τουριστικό Γραφείο της επιλογής μας.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής (με ΦΠΑ), αλλά και το κόστος, ανά μαθητή. Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.

Οι προσφορές να κατατεθούν στο  ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ Τ.Κ. 350 15 ΕΛΑΤΕΙΑ, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τρίτη 31/10/2023 στις 12:00 μ.μ. σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπεύθυνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και φωτοαντίγραφο του συμβολαίου «ασφάλειας αστικής και επαγγελματικής ευθύνης» που είναι σε ισχύ. Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. Αρ.20883/ΓΔ4 της 13/02/2020 και τη σχετική νομοθεσία.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΑ ΚΑΨΟΥΡΗ