Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Γυμνασίου Μαρτίνου για Ημερήσια Εκπαιδευτική Επίσκεψη στα Μετέωρα – Τρίκαλα στις 13-12-2023

ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΤΙΝΟΥ
ΜΑΡΤΙΝΟ, Τ.Κ. 35300
Τηλ. 2233061216
mail@gym-martin.fth.sch.gr
Το ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΡΤΙΝΟΥ δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση Ημερήσιας Εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του Γυμνασίου στα Μετέωρα-Τρίκαλα την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023.
Προορισμός: Μετέωρα-Τρίκαλα
Αναχώρηση: Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023
Διάρκεια: 1 ημέρα
Μεταφορικά μέσα: 1 λεωφορείο
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 46
Αριθμός συνοδών καθηγητών : 04
Ενδεικτικό Πρόγραμμα Εκπαιδευτικής επίσκεψης :
8:00: Αναχώρηση από το χώρο του σχολείου με μισθωμένο λεωφορείο και ύστερα από τον προβλεπόμενο έλεγχο της Τροχαίας
Ολιγόλεπτη στάση για ξεκούραση
11:30: Άφιξη στα Μετέωρα, προσκύνημα και ξενάγηση στους επισκέψιμους χώρους.
12:30: Αναχώρηση για Τρίκαλα.
13:00: Άφιξη στα Τρίκαλα. Περιήγηση στην πόλη, γεύμα, ξεκούραση
15:00: Άφιξη στο θεματικό πάρκο “μύλο των ξωτικών”.
17:30: Αναχώρηση για Μαρτίνο, με ενδιάμεση στάση στη Λαμία.
21:30: Άφιξη στο Μαρτίνο. Λήξη εκδρομής.
Ζητείται προσφορά που να περιλαμβάνει το κόστος μεταφοράς/μετακίνησης και απαιτούνται:
1. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2. Πρόσθετη Ασφάλιση για κάθε συμμετέχοντα που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
3. Υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
4. Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και για το κόστος ανά μαθητή/τρια.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του Σχολείου, το Σύλλογο Διδασκόντων, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να κατατεθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Μαρτίνου ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, είτε με κλειδωμένο email (στην ηλεκτρονική διεύθυνση: mail@gym-martin.fth.sch.gr), το αργότερο μέχρι την Τρίτη 05-12-2023 και ώρα 13:00 μ.μ. (καταληκτική ημερομηνία).
Μαρτίνο, 30-11-2023
Μπάτσος Δημήτριος