Πρόσκληση για οικονομική προσφορά για την πολυήμερη εκδρομή του ΓΕΛ Ελάτειας

Συμμετέχοντες : 9 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές

10 Φεβρουαρίου – 16 Φεβρουαρίου 2024

Α) Ιταλία Ακτοπλοϊκώς

Συγκεκριμένα: Μεταφορά μαθητών και συνοδών στο λιμάνι της Πάτρας με λεωφορείο, μετάβαση ακτοπλοϊκώς στην Αγκόνα (1 διανυκτέρευση εν πλω), Ρώμη (3 διανυκτερεύσεις), Σιένα, Φλωρεντία (1 διανυκτέρευση), Αγκόνα, επιστροφή ακτοπλοϊκώς με διανυκτέρευση εν πλω και επιστροφή με λεωφορείο από το λιμάνι της Πάτρας στην Ελάτεια.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

• Ακτοπλοϊκά εισιτήρια με καμπίνες για μαθητές και συνοδούς καθηγητές .
  • 4 διανυκτερεύσεις με ημιδιατροφή  σε ξενοδοχείo  3* ή 4*  σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και σε μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.   Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ονομασία και στην κατηγορία του ξενοδοχείου
  • Δημοτικούς φόρους ξενοδοχείων για όλους του συμμετέχοντες της εκδρομής .
  • Λεωφορείο στην  αποκλειστική μας διάθεση  καθ’ όλη την διάρκεια της εκδρομής.
  • Ελληνόφωνους ξεναγούς, πιστοποιημένους από τους οργανισμούς τουρισμού.
  • Έμπειρο συνοδό – αρχηγό σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής
  • Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία .
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, ασφαλιστήριο συμβόλαιο προσωπικών ατυχημάτων ταξιδιού με επέκταση καλύψεων COVID-19).
  • Μεταφορά από το χώρο του σχολείου στο λιμάνι της Πάτρας & αντιστρόφως .

Β) Βιέννη οδικώς με διανυκτέρευση στο Βελιγράδι

Συγκεκριμένα: Αναχώρηση από Ελάτεια και μετάβαση στο Βελιγράδι για διανυκτέρευση. Αναχώρηση την επομένη για Βιέννη (4 διανυκτερεύσεις). Επιστροφή με διανυκτέρευση στο Βελιγράδι.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

• 6 διανυκτερεύσεις(2 Βελιγράδι και 4 Βιέννη)  με ημιδιατροφή  σε ξενοδοχείo  3* ή 4*  σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και σε μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.   Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ονομασία και στην κατηγορία του ξενοδοχείου
  • Δημοτικούς φόρους ξενοδοχείων για όλους του συμμετέχοντες της εκδρομής .
  • Λεωφορείο στην  αποκλειστική μας διάθεση  καθ’ όλη την διάρκεια της εκδρομής.
  • Ελληνόφωνους ξεναγούς, πιστοποιημένους από τους οργανισμούς τουρισμού.
  • Έμπειρο συνοδό – αρχηγό σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής

Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής (με ΦΠΑ), αλλά και το κόστος, ανά μαθητή. Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.

Οι προσφορές να κατατεθούν στο  ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ Τ.Κ. 350 15 ΕΛΑΤΕΙΑ, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 5/12/2023 στις 12:00 μ.μ. σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπεύθυνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και φωτοαντίγραφο του συμβολαίου «ασφάλειας αστικής και επαγγελματικής ευθύνης» που είναι σε ισχύ. Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. Αρ.20883/ΓΔ4 της 13/02/2020 και τη σχετική νομοθεσία.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΑ ΚΑΨΟΥΡΗ