ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ, ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ
Μακρακώμη, 35011
Τηλ. 2236350524
e-mail: mail@gym-makrak.fth.sch.gr
Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκδρομή στη Θεσσαλονίκη .
Το Γυμνάσιο Μακρακώμης δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τριήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης στη Θεσσαλονίκη.
Προορισμός: Θεσσαλονίκη
Διανυκτέρευση :Θεσσαλονίκη
Διάρκεια: 3 ημέρες.
Μεταφορικό μέσο: Τουριστικό Λεωφορείο
Ημερ. Αναχώρησης: Πέμπτη 18 Απριλίου 2024
Ημερ. Επιστροφής: Σάββατο 20 Απριλίου 2024
Αριθμός Μαθητών:34, Συνοδοί:3
Ξενοδοχείο κατά προτίμηση στο κέντρο της πόλης 4 -5 αστέρων, με πρωινό, δωμάτια 2-3 & 4κλινα για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.
Εξασφάλιση μεταφοράς στις βραδινές εξόδους.
Πρόγραμμα 3ήμερης εκδρομής
1η Ημέρα – Πέμπτη 18 -4-2024
Μακρακώμη – Βεργίνα – Θεσσαλονίκη
2η Ημέρα – Παρασκευή 19-4-2024
Θεσσαλονίκη – Άγιος Δημήτριος – Mediterranean Cosmos
3η Ημέρα – Σάββατο 20-4-2024
Θεσσαλονίκη – Πέλλα – Βέροια – Λάρισα – Μακρακώμη.
Το πρόγραμμα δύναται να τροποποιείται από τον Αρχηγό της εκδρομής, όταν υπάρχει λόγος.
Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:
1)Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2)Πρόσθετη ατομική ασφάλιση για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
3)Φ.Π.Α.
4)Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
5) Προσφορά συνολικού κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
6) Στην αξιολόγηση των προσφορών θα ληφθούν σοβαρά υπόψη και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της κάθε προσφοράς.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Μακρακώμης μέχρι την Παρασκευή 5-4-2024 και ώρα 12:00 στο Γραφείο του Διευθυντή. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του Σχολείου, το Σύλλογο Διδασκόντων, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
ΜΑΚΡΑΚΩΜΗ 1-4-2024