Πρόσκληση υποβολής προσφορών για ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή μαθητών του 5ου ΓΕΛ στα Τρίκαλα – Καλαμπάκα

Το 5ο ΓΕΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Β΄ Λυκείου στα Τρίκαλα και στην Καλαμπάκα στις 18  Δεκεμβρίου 2023 ημέρα Δευτέρα.

Προορισμός: Καλαμπάκα -Τρίκαλα

Μεταφορικό μέσο: Τουριστικά Λεωφορεία.

Αριθμός Μαθητών: 97

Αριθμός Συνοδών: 05

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

08:00 π.μ. Αναχώρηση από το 50 ΓΕΛ Λαμίας.

10:30π.μ. Άφιξη στην Καλαμπάκα και στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Μετεώρων.

12:00 μ.μ. Αναχώρηση από την Καλαμπάκα προς τα Τρίκαλα

15:30 μ.μ. Αναχώρηση από τα Τρίκαλα προς τον ΄΄Μύλο των Ξωτικών΄΄.

18:00 μ.μ. Αναχώρηση από τον ΄΄Μύλο των Ξωτικών΄΄ προς την Λαμία.

20:00 μ.μ Άφιξη στο  50 ΓΕΛ Λαμίας.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:

• Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ατομική ασφάλιση για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  •  Φ.Π.Α.
  • Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Προσφορά συνολικού κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  • Στην αξιολόγηση των προσφορών θα ληφθούν σοβαρά υπόψη και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της κάθε προσφοράς.

Οι προσφορές θα επιδοθούν στον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κ. Φύκα Δημ. στο  γραφείο του 5ου ΓΕΛ Λαμίας  μέχρι την Τρίτη 12-12-2023 και ώρα 10:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε    πρωτότυπη μορφή, ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με κωδικό ασφαλείας εγγράφου. Επιπλέον, να ληφθεί υπόψη η Υπουργική Απόφαση Αριθ. Πρωτ.: 20883/ΓΔ4/ΦΕΚ 456Τ. β΄/13-2-2020. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς (ποιοτικής και οικονομικής) θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς εκπ/κούς της εκδρομής,  εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων – κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Λαμία 08-12-2023

Φύκας Δημήτριος