Πρόσκληση υποβολής προσφορών για τριήμερη εκδρομή του 1ου ΕΠΑ.Λ Λαμίας στη Θεσσαλονίκη

Το 1ο ΕΠΑ.Λ. Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τριήμερης  εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών στα πλαίσια πολιτιστικού προγράμματος με θέμα «τα Κάστρα μιας πόλης»  στη Θεσσαλονίκη.

Προορισμός: Θεσσαλονίκη

Ξενοδοχείο: 3*** και άνω στη Θεσσαλονίκη. Θα προτιμηθεί εάν ολόκληρο το σχολείο θα είναι σε έναν όροφο και σε δωμάτια που δε θα διαθέτουν ράντζα και μπαλκόνια για τη ασφάλεια των μαθητών.

Διάρκεια: Τρεις  (03) ημέρες

Μεταφορικό μέσο: Τουριστικό Λεωφορείο

Ημερ. Αναχώρησης: 15/02/2024

Ημερ. Επιστροφής: 17/02/2024

Αριθμός Μαθητών: 30, Συνοδοί: 03

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Πέμπτη 15/02/24

8:00:   Αναχώρηση από το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας

11:00: Στάση στον  Άγιο Παντελεήμονα και επίσκεψη στο Κάστρο του Άγιου Παντελεήμονα

14:30: Άφιξη και τακτοποίηση στο ξενοδοχείο. Μεσημεριανό φαγητό

18:30: Περιήγηση στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (Πλ. Αριστοτέλους, Πλ. Ναυαρίνου, Ροτόντα, Άγαλμα Μεγ. Αλεξάνδρου)

21:00:  Βραδινό φαγητό

Παρασκευή 16/02/24

8:00:   Πρωινό

10:30: Περιήγηση στο παραλιακό μέτωπο της Θεσσαλονίκης (Λευκός πύργος/Μέγαρο Μουσικής)

14:00:  Μεσημεριανό φαγητό

16:00: Επίσκεψη στα Κάστρα και στο Γεντί Κουλέ

18:00: Άφιξη στο ξενοδοχείο – Ξεκούραση

21:00: Βραδινό φαγητό

Σάββατο 17/02/24

8:00:   Πρωινό

10:00: Περιήγηση στον Άγιο Δημήτριο και ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο Θεσσαλονίκης

12:30: Αναχώρηση για Λαμία με ενδιάμεση στάση

15:00: Άφιξη στο Βόλο για μεσημεριανό φαγητό

17:30: Αναχώρηση για Λαμία

20:00: Άφιξη στο 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:

• Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ατομική ασφάλιση για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  •  Φ.Π.Α.
  • Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Προσφορά συνολικού κόστος της εκδρομής (με και χωρίς ημιδιατροφή) και κόστος ανά μαθητή.
  • Στην αξιολόγηση των προσφορών θα ληφθούν σοβαρά υπόψη και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της κάθε προσφοράς.

Οι προσφορές θα επιδοθούν στην Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κ. Καραμήτσου Αθανασία στο  γραφείο της  Διευθύντριας  του 1ου ΕΠΑΛ  Λαμίας με τηνένδειξη «Πολιτιστική εκδρομή Θεσσαλονίκη »  (Ταχ. Δ/νση: 1ο  ΕΠΑ.Λ. Λαμίας, Περιοχή Γαλανέικα, 35131 Λαμία), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως ή με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο mail@1epal-lamias.fth.sch.gr μέχρι Τρίτη 19-12-2023 και ώρα 10:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, ή

μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με κωδικό ασφαλείας εγγράφου. Επιπλέον, να ληφθεί υπόψη η Υπουργική Απόφαση Αριθ. Πρωτ.: 20883/ΓΔ4/ΦΕΚ 456Τ. β΄/13-2-2020. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς (ποιοτικής και οικονομικής) θα γίνει από τετραμελή επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του σχολείου και τους τρεις  συνοδούς εκπ/κούς της εκδρομής.

Καραμήτσου Αθανασία